2 רקטות התפוצצו סמוך לאשקלון ובשטח המועצה האזורית אשכול

אזעקה הופעלה אמש באשקלון ואחריה נשמע פיצוץ, כשרקטה נפלה סמוך לעיר. מאוחר יותר התפוצץ קסאם באשכול. גראד נוסף שכוון לאופקים נפל בשטח הרצועה. אין נפגעים. הלימודים באשקלון יתקיימו כסדרם

גראד. ארכיון (משטרת ישראל)

לילה שקט אך מתוח עבר על תושבי הדרום, לאחר שאתמול בוצעו שלושה שיגורים משטח הרצועה. אמש (ה') נשמעה אזעקה העיר אשקלון ובאזור המועצה האזורית חוף אשקלון, בעקבות ירי רקטת גראד מעזה, שהתפוצצה בשטח פתוח סמוך לעיר הדרומית. כשעתיים וחצי לאחר מכן התפוצצה רקטת קסאם בשטח המועצה האזורית אשכול. רקטה נוספת ששוגרה לעבר העיר אופקים התפוצצה בשטח הרצועה. בכל המקרים לא דווח על נפגעים או על נזק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעקבות הירי התקיימה הערכת מצב בעיריית אשקלון, בשיתוף פיקוד העורף. בשיחה עם חדשות 2 Online עדכן ראש העיר אשקלון איתמר שמעוני, כי בתום הדיון הוחלט להמשיך בשגרה וכי הלימודים במוסדות החינוך בעיר יתקיימו מחר כסדרם. "שמענו אזעקה ומיד נכנסנו למרחב המוגן", סיפר לחדשות 2 Online טל, תושב אשקלון. "אחר כך שמענו קול נפץ".

אזעקת צבע אדום נשמעה אתמול (ה') גם בשעות הצהריים במועצה אזורית חוף אשקלון, בעקבות ירי רקטה לעברו תחומי המועצה. הרקטה התפוצצה ככל הנראה בתחומי רצועת עזה, סמוך לגדר המערכת, מבלי לגרום לנפגעים או לנזק.

בשבוע שעבר - יירוט ראשון באילת

בשבוע שעבר יירטה סוללת כיפת ברזל רקטת גראד שנורתה מכיוון סיני לעבר העיר אילת. מדובר ביירוט המוצלח הראשון מאז חודש אוגוסט של הסוללה ושל לוחמי מערך ההגנה האווירית בחיל האוויר הנמצאים באזור.

מספר אזרחים דיווחו לחדשות 2 Online על אזעקה שנשמעה ברחבי העיר ולאחריה קולות נפץ רמים. "ברחנו ישר לחדר המדרגות, זה הופך להיות שגרה מפחידה", סיפר אבי, תושב העיר. בעקבות הדיווחים על קולות הנפץ, פתחה משטרת אילת בסריקות נרחבות ברחבי העיר, במטרה לזהות נפלים.

בשבוע שעבר: חיל האוויר תקף ברצועה

תקיפה בעזה. ארכיון (רויטרס)
יום קודם לכן תקף חיל האוויר שורה של יעדים ברצועת עזה בתגובה לירי לכיוון נתיבות. מדובר צה"ל נמסר כי זוהו פגיעות מדוייקות במטרות וכי כל הכוחות שהשתתפו בתקיפה חזרו ללא פגע. במהלך התקיפה הפציצו כלי טייס של חייל האוויר מספר יעדים ברצועה. בצפון הרצועה הותקף אתר ליצור אמצעי לחימה כמו גם מוקד של פעילות טרור ובדרום הוטלו פצצות על אתר נוסף המיועד לאחסון אמצעי לחימה.

במקביל, הפלסטינים דיווחו כי שני בני אדם נפצעו בתקיפה. "צה"ל רואה בחומרה כל ירי לעבר שטח מדינת ישראל וימשיך לפעול בעוצמה כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגדה", כך נמסר בהודעת דובר צה"ל. "ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת ועליו האחריות".