איך הגיב חייל שלא שוחרר מוקדם לביתו?

בית דין צבאי גזר מאסר על חייל שקילל את מפקדותיו, איים עליהן ושבר טלוויזיה בזריקת אבן, לאחר שאלה לא התירו לו לצאת מוקדם מהבסיס הביתה. כחלק מהסדר טיעון, הוא יאלץ לשלם קנס בסך 3,000 שקלים

המהומה הסתיימה בקנס. ארכיון (AP)

קללות, איומים והשלכת אבן, כך הגיב חייל שמפקדות הכיתה שלו סירבו לשחרר אותו מוקדם לביתו מהבסיס. לאחר שהואשם באיום ועלבונות כלפי מפקד וגרימת נזק לרכוש, גזר עליו בית הדין הצבאי, במסגרת הסדר טיעון, עונש מאסר על תנאי למשך 60 יום וקנס כספי. האירוע התרחש בבסיס ההדרכה של חיל הלוגיסטיקה (בה"ד 6) בצריפין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתב האישום המתוקן, בין הנאשם למ"כיות (מפקדות כיתה) התפתח ויכוח, לאחר שהמפקדות סירבו לשחררו מוקדם לביתו. בתגובה לכך, החייל קילל אותן, איים עליהן ובהמשך השליך אבן לעבר חלון משרד, ששברה את החלון וטלוויזיה שהייתה בפנים.

בעברו של הנאשם, שגויס לצה"ל באוגוסט 2011, שלוש עבירות משמעת של היעדרות משירות. הסדר הטיעון התחשב בהודאתו של החייל, שהביע חרטה, הדחתו משירות והנסיבות האישיות.

על החייל, שיוצג על ידי סרן מרק קובל מהסנגוריה הצבאית, נגזר עונש מאסר על תנאי - שיופעל במקרה שיעבור עבירת אלימות, איומים או גרימת נזק לרכוש. בנוסף, הוא ישלם קנס כספי בסך 3,000 שקלים.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv