טל הובא למנוחות: "חבל שזו טעות"

בבית העלמין בנס ציונה ליוו מאות בני משפחה וחברים את סרן טל נחמן ז"ל, שנהרג בשוגג מאש צה"ל - בדרכו האחרונה. "חבל שזו טעות", קרא אביו מעל קברו. אחיו: "נתת את נפשך עד ליום האחרון"

בצל הכעס של המשפחה, התחקיר והשאלות הרבות, הובא היום (ג') למנוחות קצין צה"ל סרן טל נחמן ז"ל, שהלך לפנות בוקר לעולמו במהלך פעילות על גדר רצועת עזה, לאחר שחייל גבעתי ירה בו בשוגג. הוא הובא למנוחות בחלקה הצבאית בבית העלמין בנס ציונה, מקום מגוריו, כשמאות ליוו אותו בדרכו האחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אביו של הקצין, נסי נחמן ספד לבנו שנפל ומתח ביקורת על התנהלות הלוחמים בשטח: "לא האמנתי, אבל בתוך תוכי הרגשתי שאני מחכה לבשורת איוב, שמעתי את צלצול הדלת וידעתי שזה הם, ישנתי בראשי יומיים במיטתך. השארת לנו פצע גדול, חבל רק שהמקרה הזה סתם טעות. לא במלחמה לא בהיתקלות. אם היו מקפידים קצת על נהלים ועל משמעת זה לא היה קורה".

אחיו של סרן טל נחמן נשא גם הוא דברים ונפרד. "טל שלנו, כל מי שהכיר אותך ידע שהיה לך חיוך כובש, תמיד אמרת לנו שאתה שומר עלינו ושאנחנו יכולים לישון בשקט", אמר אחיו הבכור. "נפלת בעת הגנה על המולדת ונתת את כל נפשך עד ליום האחרון, לא אשכח את הקריצה המשכנעת הזו שלך שהכל יהיה בסדר. תמיד תישאר אצלנו האח הקטן".

עם תחילת מסע ההלוויה, ספד מפקד הגדוד של סרן נחמן, סא"ל תומר ארזי. "קשה לחשוב עליך בזמן עבר", אמר. "רק אתמול ישבנו באישור תכניות ולא יכולת לתאר לעצמך שאתה מעביר בקרוב את שרביט הפיקוד ועובר לתפקיד של מפקד פלגת מילואים. גדוד נשר מצדיע לך".

גם ראש עיריית נס ציונה, יוסי שבו, נשא דברים: "משפחת נס ציונה אבלה. הוא היה בראשית דרכו ותרם יותר מאחרים. הוא התנדב כמו אחיו ליחידה קרבית. לצערנו, נפל בחזית מטעות של חבר. אני יודע שצה"ל עושה הכל כדי למנוע אירועים כאלה".

הלם במשפחת הקצין: "איבדנו ילד מקסים"

לבית משפחת נחמן הגיעו מאז שעות הבוקר חברים ובני משפחה רבים, שהביעו תדהמה על מה שקרה. מוקדם יותר אביו, נסי נחמן, אמר: "הכל נבע מחוסר תשומת לב. אני כועס על זה שלקחו לי ילד לתפארת על שטות - זו לא מלחמה, זה חוסר תשומת לב של חייל שישב וירה", אמר האב לחדשות 2 Online. "אני כועס על החייל, אם הוא היה משקיע קצת תשומת לב זה לא היה קורה".

מלבד שני הורים, סימה ונסי, הותיר אחריו טל שני אחים בני 27 ו-30. "הוא היה עוזר תמיד לחברים שלו בכל דבר ומארגן דברים, ילד מקסים", הדגיש האב, ואמר כי זה היום האחרון שלו בתפקיד, רקע לפני שהפך להיות מפקד פלוגת אימונים.

ארונו של החייל (חדשות 2)

"הקצין נורה ממרחק 12 מטר והתמוטט"

האירוע החמור התרחש סמוך לשעה 02:00 בלילה, במהלך תצפית שגרתית שביצעו חיילי גדוד האיסוף הקרבי של פיקוד דרום וגדוד הסיור של חטיבת גבעתי, ליד קיבוץ בארי, כ-300 מאות מטרים מגדר המערכת בצפון רצועת עזה.

מפקד פיקוד דרום אלוף סמי תורג'מן הורה על תחקיר האירוע. בשיחה עם חדשות 2 Online אמר גורם צבאי בכיר כי כחלק מהתרגולת בצה"ל, מאבטח את המשימה פטרול רגלי, שבמהלך המשימה זיהה דמות חשודה על אחד מכלי האיסוף. חייל גבעתי שהיה חלק מהפטרול פתח בנוהל מעצר חשוד לעבר הדמות, חייל שככל הנראה ירד מעמדת האיסוף בנגמ"חון על מנת לקחת דבר מה, וירה לעברו.

מהירי נפגע דווקא חייל אחר, קצין שפיקד על המשימה והיה גם הוא על כלי האיסוף. "קליע אחד או שניים פגע בו בגבו ממרחק של 12 מטרים", אמר הגורם הבכיר. תוך זמן קצר התגלתה הטעות והכוחות בשטח פינו את הקצין שנפגע באורח אנוש, ובהמשך נקבע מותו.

קצין נהרג מירי כוחותינו - סיקור נרחב:

קצין צה"ל נהרג מירי כוחותינו ברצועת עזה

"הקצין נורה מ-12 מטרים והתמוטט"

הקצין שנהרג ליד עזה: טל נחמן

טל הובא למנוחות