הקצין שנהרג סמוך לרצועת עזה: סרן טל נחמן

הותר לפרסום כי קצין האיסוף הקרבי שנהרג מאש כוחותינו סמוך לרצועת עזה הוא סרן טל נחמן, בן 21 מנס ציונה. הודעה נמסרה למשפחתו. מחקירה ראשונית עולה כי חייל גבעתי שזיהה בטעות תנועה של אחד החיילים במקום כחשודה – פתח באש שממנה נהרג הקצין

טל נחמן (דובר צה"ל)

הותר לפרסום: קצין האיסוף הקרבי שנהרג מאש צה"ל סמוך לרצועת עזה הוא סרן טל נחמן, בן 21 מנס ציונה. הודעה נמסרה למשפחתו. הוא יובא למנוחות היום (ג') בשעה 15:00 בחלקה הצבאית בבית העלמין בעירו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר, שעות ספורות לאחר התקרית שבה נהרג נחמן סמוך לגדר המערכת ברצועת עזה, מעלים פרטים ראשונים מחקירת המקרה כי הכוחות בשטח ירו לעברו לאחר שזיהו בטעות תנועה של חייל אחר כחשודה.

האירוע החמור התרחש סמוך לשעה 02:00 בלילה, במהלך מארב שגרתי שביצעו חיילי גדוד האיסוף הקרבי של פיקוד דרום וגדוד הסיור של חטיבת גבעתי, ליד קיבוץ בארי, כ-300 מאות מטרים מגדר המערכת בצפון רצועת עזה.

נורה בשוגג (באדיבות המשפחה)

בשיחה עם חדשות 2 Online, אמר גורם צבאי בכיר כי כחלק מהתרגולת בצה"ל, מאבטח את המשימה פטרול רגלי, שבמהלך המשימה זיהה דמות חשודה על אחד מכלי האיסוף. חייל גבעתי שהיה חלק מהפטרול פתח בנוהל מעצר חשוד לעבר הדמות, חייל שככל הנראה ירד מעמדת האיסוף בנגמ"חון על מנת לקחת דבר מה, וירה לעברו.

מהירי נפגע דווקא חייל אחר, קצין שפיקד על המשימה והיה גם הוא על כלי האיסוף. "קליע אחד או שניים פגע בו בגבו ממרחק של 12 מטרים", אמר הגורם הבכיר. תוך זמן קצר התגלתה הטעות והכוחות בשטח פינו את הקצין שנפגע באורח אנוש, ובהמשך נקבע מותו. הודעה נמסרה למשפחתו.

בצה"ל מדגישים היום כי פעילות מסוג זה מתבצעת באופן שגרתי לאורך גדר המערכת במטרה למנוע הנחת מטענים וחדירת מחבלים לשטח ישראל. בעקבות המקרה, הורה אלוף פיקוד הדרום סמי תורג'מן לבצע תחקיר מעמיק על מנת למנוע אירועים דומים בעתיד.