תיעוד: חייל מתגונן עם הידיים ביידוי אבנים

כ-200 פלסטינים יידו אבנים והשליכו בקבוקי תבערה לעבר כוחות צה"ל במהלך הפרת סדר אלימה. אחד החיילים תועד כשהוא מגן על עצמו - בעזרת הידיים. חיילים אחרים הגיבו בירי. צה"ל: "הכוח פעל כמצופה". כך זה נראה

הפלסטינים זורקים אבנים - הלוחם מנסה להגן על עצמו עם הידיים. כך נראית המציאות ביהודה בשומרון באירוע שהתרחש ביום שישי האחרון סמוך למחנה הפליטים ג'לזון, ליד רמאללה. למרות התיעוד, תחקיר צה"ל העלה כי הכוח פעל כשורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כ-200 פלסטינים זרקו בקבוקי תבערה לעבר כוחות צבא במהלך הפרת סדר אלימה. בסרטון ניתן לראות את כמות האבנים הרבה שנזרקת לעבר אחד החיילים, תוך שהוא מנסה להדוף את האבנים עם הידיים.

מדובר בהפרת סדר שנמשכה כשעתיים וחצי עד שלוש, במהלכה שני חיילים נפצעו קל וטופלו. אחד הפלסטינים אף ניסה לזרוק בקבוק תבערה לעבר חייל, ונורה בתגובה ונפצע קשה.

2 חיילים נפצעו בתקרית (יוטיוב)

פלסטיני נוסף נפצע קשה ועוד 11 נפצעו קל. "הפרת הסדר הייתה קצת יותר גדולה מאחרות אבל זה לא משהו שלא נראה בעבר או חריג", אמר גורם צבאי המעורה בפרטי המקרה לחדשות 2 Online.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "הסרטון המדובר צולם ביום שישי האחרון, במהלך הפרת סדר אלימה ובלתי חוקית בה כ-200 פלסטינים זרקו בקבוקי תבערה לעבר כוח צבאי אשר השיב באמצעים לפיזור הפגנות. בזמן ההפס"ד, אחד הלוחמים חש סכנת חיים והגיב בירי לעבר מפר הסדר המרכזי, אשר פונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים. יודגש כי לאחר בדיקה ראשונית, נמצא כי הכוח פעל כמצופה".