יעלון: "גם בלי הסכם, ישראל תדע להסתדר"

על רקע המשא ומתן בין ישראל לרשות הפלסטינית ואזהרותיו של קרי מפני כישלון המגעים, הבטיח שר הביטחון משה (בוגי) יעלון כי ישראל לא תיפגע. "אני תומך במשא ומתן אבל צריך לומר את האמת לעצמנו ולא להשלות את עצמנו", הצהיר בכנס הביטחון במינכן, והפנה אצבע מאשימה אל אבו מאזן כמי שבורח מהסכם

"ישראל תסתדר בלי הסכם". השר יעלון (משרד הביטחון)

אחרי התרעותיו של קרי מפני חרם במקרה של כישלון המו"מ, שר הביטחון משה (בוגי) יעלון העריך בכנס מינכן לביטחון כי "גם ללא הסכם ישראל תדע להסתדר". הוא האשים את אבו מאזן וההנהגה הפלסטינית בבריחה מהסכם ואמר: "אני תומך במשא ומתן אבל צריך לומר את האמת לעצמנו ולא להשלות את עצמנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי יעלון, מצרים וירדן שחתמו על הסכם שלום אינן דורשות שטחים, את יפו ואת עכו. "ברגע שחתמנו על הסכם שלום איתן הן הפסיקו להילחם בנו", ציין, "זה לא קרה עם ערפאת או החמאס. הם שואפים למדינה מהירדן לים התיכון".

יעלון הבהיר כי לא יהיה מוכן לוותר על שטחים ללא הכרה פלסטינית בישראל כמדינה יהודית. "זה יהיה סוף הסכסוך וקץ התביעות, ויתור על זכות השיבה ומענה לצרכינו הביטחוניים", אמר.

בדבריו התייחס שר הביטחון גם לסוגיית הגרעין האירני ולפעילותה של טהרן במזרח התיכון. "המשטר האירני מעורב בכל סכסוך במזרח התיכון, ולא רק", הצהיר, "הוא מעורב עמוקות בטבח בסוריה, כמו גם חיזבאללה. האירנים הגיעו לשולחן המשא ומתן בגלל הלחץ הכלכלי. בדרך זו או אחרת, הפרויקט הגרעיני-הצבאי באיראן חייב להיעצר".