נפצעה מאבן בפנים – ותחזור להיות לוחמת: "אני לא מוותרת"

רב"ט נוב קופרשטיין נפצעה לפני שלושה חודשים מאבן שזרק לעברה פלסטיני. אחרי מספר חודשים שבהם לא הצליחה לדבר או לאכול היא חזרה לגדוד ושואפת לשוב להיות לוחמת. "זה החלום שלי", היא מספרת – ומסמנת יעדים: רוצה להיות קצינה

המון מוטיבציה. רב"ט נוב קופרשטיין (דו"צ)

"הרצון שלי להיות לוחמת חזק יותר מהכל". רב"ט נוב קופרשטיין (19) התגייסה להיות לוחמת בפיקוד העורף בשנת 2012, אבל לפני כשלושה חודשים אירוע של זריקת אבן קטע לה את החלום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ב-18 באוקטובר בשנה שעברה, במסגרת תפיסת קו של הגדוד בגזרת מכבים ביהודה ושומרון, נפגעה נוב בפניה מלבנה שהושלכה עליה על ידי פלסטיני במהלך הפרת סדר בבית ליקיא.

תחילה היא לא הבינה את חומרת המצב וחשבה שמדובר בחתך בלבד, אך מהצילום בבית החולים תל השומר העלה שיש לה שבר בלסת ושני שברים בסנטר. לאחר שקיבעו לה את הלסת, במשך חודש היא לא יכלה לפתוח את הפה ולאכול או לדבר.

במהלך שלושת החודשים שבהם לא פקדה את היחידה, ביקר אותה גם אלוף פיקוד העורף, שהתרשם מהמוטיבציה הגבוהה שלה למרות הפציעה. גם חבריה לגדוד "תבור" ומפקדים נוספים הגיעו לבקרה, והשתוממו לנוכח מצב הרוח הטוב והאופטימיות שלה.

אחרי הפציעה. עם חיוך (דו"צ)

"דוגמה לנחישות ולרוח לחימה"

לאחרונה היא חזרה לגדוד בתור סגנית רב סמל פלוגתית (סרס"פ), שמתעסקת בלוגיסטיקה, אך בקרוב היא מקווה לשוב להיות לוחמת, לאחר שהפרופיל הרפואי שלה יעודכן. "הסנטר שלי נפתח וירד לי המון דם אבל לא חשבתי שזה יהיה סיפור רציני", היא מספרת לחדשות 2 Online. "כדי לחזור להיות לוחמת צריך לרצות - וזה מה שאני רוצה וההורים מאוד גאים בי, זה היה החלום שלי".

אבל קופרשטיין מלאת המוטיבציה לא מסתפקת בכך ולא ויתרה על חלומה להתקדם. היא עתידה לצאת לקורס מפקדי כיתות שמתחיל במרס ולאחריו תצא לקצונה במגמת להב. "אני מקווה שאני אכן אצא לקורס ואמשיך בתפקידי לחימה. הרופאים אומרים שאני אמורה לחזור אבל למדתי שאי אפשר לתכנן ולצפות אלא רק לקוות ולחכות לראות מה יהיה".

"נוב היא דוגמה לנחישות ולרוח לחימה", אומר מפקד גדוד תבור, סא"ל דרור שאול. "צריך אישיות מיוחדת כדי להמשיך להילחם לחזור לתפקיד ולהתקדם לפיקוד ובהמשך גם לצאת לקצונה אחרי פציעה כזו".