כרטיס הביקור שהכניס חיילים לכלא

ראש מחלקת חינוך בצה"ל שלחה לכלא שני חיילים, לאחר שלטענתה צחקו על אף של חייל ביחידה ואף עשו עליו חרם. הם טענו להגנתם שמדובר בבדיחה, שגם החייל עצמו צחק ממנה - אך היא לא השתכנעה ושפטה אותם על פגיעה בכבוד האדם. החייל נשפט ל-3 שבועות בכלא והחיילת לשבועיים. אמה של החיילת: "שפטו אותה בלי סיבה"

כרטיס הביקור שחולל סערה (חדשות 2)

בדיחה של כמה חיילים בבסיס הסתיימה בכלא: חייל וחיילת מיחידת ההסרטה של חיל החינוך בתל השומר נכלאו בסוף השבוע, לאחר שנשפטו, בשל פגיעה בכבוד האדם, לאחר שלטענת הצבא צחקו על אף של חייל אחר ועשו עליו חרם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שני החיילים, שניהם בדרגת טוראי, צחקו עם חייל אחר ליחידה על כך שהוא עוזב לכאורה. הם הדפיסו מספר כרטיסי ביקור בהוצאה לאור ביחידה שעליהם כתוב: "שם החייל (שמור במערכת) לעולם לא נשכח". לכרטיס צירפו מעין ציור של החייל במחשב, וחילקו את מה שעיצבו למספר חיילים ביחידה - זאת למרות שהחייל לא התכוון לעזוב.

מפקדם הישיר נחשף לכרטיס והחליט לזמן אותם לשיחה. הוא טען בפניהם כי לא היו צריכים להנפיק כרטיסים כאלה. השניים הסבירו כי מדובר היה בבדיחה בין החיילים, ואף טענו שגם החייל שמצויר בכרטיס שיתף פעולה וצחק גם הוא. לטענת גורמים בצבא החיילים גם עשו על החייל חרם, ואף ערכו לו מעין "שתיית שחרור".

אלא שאז, המקרה הגיע לאוזניה של ראש מחלקת חינוך, אלוף-משנה מרסל אסולין, שטיפלה ביד קשה במקרה. היא שלחה את החיילת לשבועיים בכלא ואת החייל לשלושה שבועות בכלא, לאחר שלטענתה פגעו בכבוד האדם. השניים הגישו גם ערעור שלא התקבל.

"החייל צחק מהבדיחה"

"אני דיברתי עם החייל והוא בכלל לא פגוע, הוא גם צחק מזה", סיפרה לחדשות 2 Online אמא של החיילת שנכלאה. "הדבר היחיד שמציק לו כעת זה ששני החיילים בכלא. ראש המחלקה פירשה לבדה את הכרטיס וציינה כי החיילים צחקו לו על האף אבל זה פשוט לא נכון".

ביום חמישי פנתה האם בנושא לפרקליט הצבאי הראשי, כדי שיתערב בסוגיה. "לא ברור למה חיילים נכלאים ללא סיבה, הבת שלי הייתה תלמידה שקיבלה פרסים ועכשיו היא בכלא - ועל שום מה?", תהתה.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "בצה"ל רואים בחומרה רבה כל פגיעה בערך כבוד האדם. במקרה המדובר, החיילים פעלו בצורה פוגענית ומשפילה, ועל כן נשפטו. ערעורם של השנים על פסק הדין שניתן להם נדחה, אך עם תחילת ריצוי עונשם יוכלו לממש את זכותם ולערער בשנית".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 Online. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.