האחראי לירי הרקטה לאילת: ארגון סלאפי ממצרים

ארגון אסלאמי קיצוני המזוהה עם אל קאעידה לקח אחריות לירי הרקטה לעבר אילת. מערכת כיפת אמנם יירטה את הרקטה, אך בארגון "אנסר בית אל-מקדיס" הבהירו כי "שום דבר לא יעצור אותנו ממטרתנו להילחם ולפגוע בכם"

היירוט בשמי באר שבע (חדשות 2)

ארגון אסלאמי סלאפי קיצוני הפועל במצרים הוא האחראי לירי הרקטה אמש (ו') לעבר אילת. אנשי הארגון "אנסר בית אל-מקדיס", הפועלים בחצי האי סיני והמזוהים עם ארגון אל קאעידה, לקחו אחריות לירי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהצהרתם, טענו אנשי הארגון כי ירי הרקטה היווה "תגובה לשיתוף הפעולה בין מצרים וישראל בהפצצת תושבי עזה. דבר לא יעצור אותנו ממטרתנו להילחם ולפגוע בכם".

"זה הופך להיות שגרה מפחידה"

מספר אזרחים דיווחו אמש לחדשות 2 Online על האזעקה שנשמעה ברחבי העיר ולאחריה על קולות הנפץ הרמים. "ברחנו ישר לחדר המדרגות, זה הופך להיות שגרה מפחידה", סיפר אבי, תושב העיר.

באזור הדרום ציפו התושבים ללילה מתוח במיוחד בעקבות חידוש הירי, ולאחר שבחמישי תקף חיל האוויר מספר יעדי טרור ברצועת עזה בתגובה לתקיפה קודמת. "אנחנו נישן הלילה בממ"ד", סיפר אבי. "זאת הדרך היחידה שבה אנחנו יכולים לישון בשקט". אולם לבסוף שרר שקט במהלך הלילה שבין שישי לשבת.

יעלון: "נגיב כלפי כל ניסיון לפגוע בישראלים"

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון התייחס במהלך ביקורו בגרמניה לפעולה הצבאית בעזה שאירעה לקראת סוף השבוע, והבהיר כי היא בוצעה בתגובה לירי הרקטות לעבר יישובי הדרום. "לא נסבול ירי לעבר ישראל או ניסיון להחזיר את המצב לימים שלפני מבצע 'עמוד ענן'", אמר יעלון. "נגיב בתקיפות כלפי כל ניסיון לפגוע באזרחי ישראל ולשבש את חייהם".

יעלון הוסיף כי "אנו רואים בחמאס אחראי למתרחש ברצועת עזה, ואם לא יידע לכפות את מרותו כלפי חוליות ירי ופיגועים כלפי ישראל, הוא ישלם על כך מחיר כבד. צה"ל וכוחות הביטחון ימשיכו לרדוף אחר כל מי שיורה לעבר ישראל או מנסה להוציא נגדה פיגועים, ולא יהססו לפגוע בו ובשולחיו. נמשיך לפעול בנחישות, באחריות ובשיקול דעת אל מול פרובוקציות משטח רצועת עזה".