כיפת ברזל יירטה רקטה באילת

המתיחות בדרום נמשכת: סוללת כיפת ברזל יירטה הערב בהצלחה רקטה שנורתה לעבר העיר אילת. תושבים סיפרו על קולות נפץ נוספים שנשמעו ברחבי העיר. "זה הופך לשגרה מדאיגה", סיפרו

יירוט מוצלח, ארכיון (חדשות 2)

המתיחות חוזרת לדרום: סוללת כיפת ברזל שהוצבה לאחרונה באילת יירטה הערב (ו') רקטה שנורתה מכיוון סיני לעבר העיר. מדובר ביירוט המוצלח הראשון מאז חודש אוגוסט של הסוללה ושל לוחמי מערך ההגנה האווירית בחיל האוויר הנמצאים באזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מספר אזרחים דיווחו לחדשות 2 Online על אזעקה שנשמעה ברחבי העיר ולאחריה קולות נפץ רמים. "ברחנו ישר לחדר המדרגות, זה הופך להיות שגרה מפחידה", סיפר אבי, תושב העיר. בעקבות הדיווחים על קולות הנפץ, פתחה משטרת אילת בסריקות נרחבות ברחבי העיר, במטרה לזהות נפלים.

באזור הדרום מצפים התושבים ללילה מתוח במיוחד בעקבות חידוש הירי, לאחר שאתמול תקף חיל האוויר מספר יעדי טרור ברצועת עזה בתגובה לתקיפה קודמת. "אנחנו נישן הלילה בממ"ד", סיפר אבי. "זאת הדרך היחידה שבה אנחנו יכולים לישון בשקט".  

היירוט בשמי באר שבע, הערב (חדשות 2)

בשעות הלילה: חיל האוויר תקף ברצועה

כאמור, אמש תקף חיל האוויר שורה של יעדים ברצועת עזה בתגובה לירי לכיוון נתיבות. מדובר צה"ל נמסר כי זוהו פגיעות מדוייקות במטרות וכי כל הכוחות שהשתתפו בתקיפה חזרו ללא פגע. במהלך התקיפה הפציצו כלי טייס של חייל האוויר מספר יעדים ברצועה. בצפון הרצועה הותקף אתר ליצור אמצעי לחימה כמו גם מוקד של פעילות טרור ובדרום הוטלו פצצות על אתר נוסף המיועד לאחסון אמצעי לחימה.

במקביל, הפלסטינים דיווחו כי שני בני אדם נפצעו בתקיפה. "צה"ל רואה בחומרה כל ירי לעבר שטח מדינת ישראל וימשיך לפעול בעוצמה כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגדה", כך נמסר בהודעת דובר צה"ל. "ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת ועליו האחריות".

יעלון: "נגיב כלפי כל ניסיון לפגוע בישראלים"

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון התייחס במהלך ביקורו בגרמניה לפעולה הצבאית בעזה, והבהיר כי היא בוצעה בתגובה לירי הרקטות לעבר יישובי הדרום. "לא נסבול ירי לעבר ישראל או ניסיון להחזיר את המצב לימים שלפני מבצע 'עמוד ענן'", אמר יעלון. "נגיב בתקיפות כלפי כל ניסיון לפגוע באזרחי ישראל ולשבש את חייהם.

יעלון הוסיף כי "אנו רואים בחמאס אחראי למתרחש ברצועת עזה, ואם לא יידע לכפות את מרותו כלפי חוליות ירי ופיגועים כלפי ישראל, הוא ישלם על כך מחיר כבד. צה"ל וכוחות הביטחון ימשיכו לרדוף אחר כל מי שיורה לעבר ישראל או מנסה להוציא נגדה פיגועים, ולא יהססו לפגוע בו ובשולחיו. נמשיך לפעול בנחישות, באחריות ובשיקול דעת אל מול פרובוקציות משטח רצועת עזה"