צה"ל מציג: עמדות גילוח בשטח ומים קרים יותר

אחרי תלונות רבות ותחזוקה יקרה בצה"ל החליטו להחליף את עוקבי המים הישנים, שנמצאים בשימוש כבר עשרות שנים. לאחר שנתיים של פיתוח, בחודשים הקרובים יגיעו ליחידות העוקבים החדשים. בין השכלולים: עמדת גילוח עם מראה, מים קרים יותר וטעימים - והרבה יותר ליטרים

מתקן המים החדש (דובר צה"ל)

כבר כמעט 50 שנה שלוחמי צה"ל בשטח - באימונים ובמלחמה - שותים מים מעוקבי המים הישנים. לאורך השנים גברו התלונות על מים חמים ולא טעימים ועל מכשור ישן שחלקי החילוף שלו קשים להשגה וגם יקרים, ובצה"ל הוחלט לפתח מתקן מים חדש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאור התלונות שעלו, בחטיבה הטכנולוגית של זרוע היבשה החלו לפני שנתיים לפתח נגרר ומתקן מים בשם "מפל מים". בצה"ל הצליחו להוריד את טמפרטורת המים, שכן המיכל עצמו הוא פלסטי. כך למשל, אם בעבר טמפרטורות של מים באזורים מדבריים בימים חמים היו מגיעות ל-40 מעלות, טמפרטורת המים במתקן החדש לא תעלה על 28 מעלות.

בנוסף, לא יהיה צורך בשימוש בחומרים כימיים, כפי שנעשה בעוקבי המים הישנים. לרווחת החיילים נוספו גם ברזים ומראות שישמשו לגילוח של החיילים, שנאלצו להסתבך בעת הגילוח - מבלי מראה או ברז מסודר.

לא טעים וחם. עוקבי המים הישנים (דובר צה"ל)

"היחידות יריבו על זה"

אחד היתרונות המשמעותיים הוא כמות המים: המיכל הקודם הכיל 770 ליטר מים וזה החדש מכיל 900 ליטר. חברה אזרחית זכתה במכרז של צה"ל ובחודשים הקרובים יחלו בצבא לחלק את המיכל ואת הנגרר, שעלותם היא כ-8,000 דולרים. בשנים הקרובות, על פי התכנון, לכל יחידות השטח של צה"ל יהיו מיכלים כאלה. בינתיים, יש ניסויים סופיים שעליהם עובדים ביחידת הניסויים של צה"ל.

"המים כבר לא היו ראויים לשתייה ולכן התחלנו בפיתוח", סיפר לחדשות 2 Online סא"ל בני זפס, ראש ענף ציוד ייעודי בחטיבה הטכנולוגית. "אני מאמין שהיחידות יריבו על זה כי זה ישפר מאוד את רווחת החיילים".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv