עבודות שירות ל"מרעיל" בבסיס צה"ל

בית הדין הצבאי גזר 5 חודשי עבודות שירות בלבד על אזרח עובד צה"ל שניסה להרעיל עובד אחר בבסיס צבאי. בזמן המקרה, המתלונן לגם מבקבוקו, חש כי טעמו מוזר וירק את הנוזל מפיו. "המרעיל" הסביר את מעשיו: "הוא התעלל בי חברתית"

אילוסטרציה (רויטרס)

הרעיל בבסיס - אך לא ייכלא. בבית הדין הצבאי נגזר דינו של אזרח עובד צה"ל, שהורשע על פי הודאתו במסגרת הסדר טיעון, בעבירה של שימוש ברעל מסוכן, לאחר שניסה להרעיל אדם אחר. בעקבות המקרה הוא גם הודח מהיחידה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

האיש הורשע בכך שנטל בקבוק שבו נוזל ניקוי רעיל המכונה "ספירט לבן" וטפטף מספר טיפות מן הנוזל אל תוך בקבוק השתייה האישי של אזרח עובד צה"ל אחר מיחידתו.

משלגם האחרון מבקבוקו, חש כי טעמו מוזר וירק את הנוזל מפיו. בית הדין ציין, כי מעשהו של הנאשם בוצע מתוך כוונה לגרום למתלונן לחוש ברע, אך לא מתוך כוונה לגרום לו לפגיעה קשה שתצריך טיפול רפואי. כמו כן הודגש כי בפועל לא נגרם נזק של ממש למתלונן.

נוכח החרטה שהביע "המרעיל", ותיוגו ברישום פלילי, אימץ בית את הסדר הטיעון שנרקם בין הצדדים והטיל על הנאשם 5 חודשי מאסר בפועל, שירוצו בדרך של עבודות צבאיות ומאסר על תנאי.

"כל הגורמים העוסקים במלאכה השכילו להבין שמדובר בעבירה שבוצעה בעקבות התעמרות קיצונית של המתלונן כלפי הנאשם", מסר בתגובה עו"ד עידן שני, ממשרדו של עו"ד שי גז, המייצג את הנאשם. "בוודאי שלא מדובר במעשה שנעשה כדי לגרום נזק מסוג זה או אחר למתלונן ולכן העונש שהוטל עליו מתחשב בכלל הנסיבות".