נתניהו בכנס סייבר: "הכל יכול להיות פרוץ"

ראש הממשלה נשא דברים בכנס אבטחת מידע בינלאומי שנערך בגני התערוכה בתל אביב, שבמהלכם רמז לפרסום של סוכנות הידיעות רויטרס, שלפיו נפרצו 15 מחשבים במערכת הביטחון, ביניהם מחשב במינהל האזרחי. "האתגר הגדול הוא להגן על הפרטיות", אמר נתניהו

"הכל יכול להיות פרוץ". נתניהו (רויטרס)

בכנס אבטחת המידע "סייבר-טק" שנערך הבוקר (ב') בחסות מטה הסייבר הלאומי בגני התערוכה בתל אביב, נשא דברים גם ראש הממשלה נתניהו, והתייחס במרומז לפרסום אמש בסוכנות הידיעות רויטרס שלפיו נפרץ מחשב במינהל האזרחי והשתלטו על 15 מחשבים במערכת הביטחון.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"האתגר הגדול ביותר כשמדברים על סייבר", אמר נתניהו, "זה להגן על הפרטיות ועל מערכות ציבוריות. הכל יכול להיות פרוץ". הפרסום אתמול התבסס על דבריו של אביב רף, מנהל טכנולוגי ראשי בחברת "סקיולרט", שטען כי האקרים פרצו למחשבים במשרד הביטחון.

על פי הדיווח, המייחס את החשד למומחי אבטחה פלסטינים, הפריצה נעשתה על ידי הודעת מייל שהכילה ככל הנראה תוכנת סוס טרויאני, ש"התחזתה" להודעה שנשלחה על ידי שב"כ. במערכת הביטחון אומרים כי מדובר במחשבים של המנהל האזרחי וכי הם לא מכירים מתקפה על המערכת.

"ההאקרים השתלטו בתחילת החודש על 15 מחשבים באופן זמני", אמר רף. "אחד המחשבים שייך למינהל האזרחי של ישראל". הנזק שנגרם, אם בכלל, לא ידוע.

הפריצה, כפי הנראה, בוצעה משרת הממוקם בארצות הברית. רף הוסיף ואמר כי פלסטינים הם החשודים המרכזיים באחריות למתקפת הסייבר. הוא טען כי יש דמיון למתקפת הסייבר של חמאס שבוצעה לפני יותר משנה נגד מחשבים ישראליים. המינהל האזרחי הוא יחידה של משרד הביטחון, המפקחת על מעבר סחורות בין ישראל לגדה המערבית ולרצועת עזה.

ממשרד הביטחון נמסר: "בהמשך לפרסומים בכלי התקשורת, מחשבי המינהל האזרחי מטופלים ע"י צה"ל והאירוע נבדק ע"י אגף התקשוב של צה"ל. במשרד הביטחון לא מכירים תקיפה כזו על מחשבי המשרד. הנושא נבדק לעומקו ע"י כל הגורמים הרלבנטיים".