דיווח בסוריה: ישראל תקפה משגרי טילים בלטקייה

ארגוני האופוזיציה בסוריה טוענים שמטוסי חיל האוויר הישראליים תקפו אמש משגרים של טילי S-300 בעיר הנמל הסורית לטקייה. תושבים בעיר דיווחו על קול פיצוץ עז שנשמע סמוך לחצות. התקשורת הלבנונית: "מטוסי חיל האוויר חגים מעל בעל בק"

סוללות הטילים מסוג S-300 (רויטרס)

על רקע השיחות המתקיימות בז'נבה בין נציגי ממשל אסד למורדים, האם ישראל ביצעה אמש תקיפה מהאוויר בשטח סוריה? כך לפחות מדווחים הבוקר (ב') גורמים שונים באופוזיציה הסורית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורמי אופוזיציה טוענים כי סמוך לחצות נשמעו הדי פיצוץ עז בעיר הנמל לטקייה. לדבריהם, מקור הפיצוץ בתקיפה של מטוסי חיל האוויר הישראלי שהשמידו משגרים של טילי S-300 באזור שכונת שייח' דאהר הסמוכה לנמל המקומי. 

תושבים באזור דיווחו כי הפיצוץ היה גדול מאוד ונשמע במקומות רבים בעיר. לדיווח אודות התקיפה אין כל אישור ממקור רשמי. בתוך כך, דיווחו כלי תקשורת בלבנון על גיחות של מטוסי חיל האוויר הישראלי מעל בעל בק שבבקעת הלבנון. במקביל, ישנו גם דיווח על שני פיצוצים עזים שנשמעו באזור.

האזור בו בוצעה התקיפה לכאורה (google earth)

באוקטובר האחרון דיווחו כלי תקשורת ערבים על פיצוץ עז שאירע בבסיס של צבא סוריה סמוך לעיר הנמל לטקייה בצפון-מערב המדינה. סוכנות הידיעות הלבנונית הממשלתית דיווחה אז כי שישה כלי טיס ישראלים חדרו בשעות הערב את המרחב האווירי של המדינה, סמוך לבירה ביירות - והמשיכו לסוריה, שם ירו והחריבו לכאורה את הבסיס הסורי.

גורמי תקשורת שונים בסוריה ובלבנון העריכו כי ישראל היא שעומדת מאחורי ההתקפה על בסיס של חיל האוויר הסורי. בישראל לא הגיבו לדיווחים הללו.