דיווח: מחשבי המנהל האזרחי נפרצו

סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי האקרים, ככל הנראה פלסטינים, פרצו ל-15 מחשבים של משרד הביטחון. במערכת הביטחון עצמה אומרים כי מדובר במחשבים של המנהל האזרחי, ואין הם לא מכירים מתקפה על מחשבי המשרד עצמו

ארכיון (וויקיפדיה)

סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה הערב (א') כי האקרים פרצו למחשבים של משרד הביטחון. על פי הדיווח, המייחס את החשד למומחי אבטחה פלסטינים, הפריצה נעשתה על ידי הודעת מייל שהכילה ככל הנראה תוכנת סוס טרויאני, ש"התחזתה" להודעה שנשלחה על ידי שב"כ. במערכת הביטחון אומרים כי מדובר במחשבים של המנהל האזרחי וכי הם לא מכירים מתקפה על המערכת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ההאקרים השתלטו בתחילת החודש על 15 מחשבים באופן זמני", אמר אביב רף, מנהל טכנולוגי ראשי בחברת "סקיולרט". "אחד המחשבים שייך למינהל האזרחי של ישראל". הנזק שנגרם, אם בכלל, לא ידוע.

הפריצה, כפי הנראה, בוצעה משרת הממוקם בארצות הברית. רף הוסיף ואמר כי פלסטינים הם החשודים המרכזיים באחריות למתקפת הסייבר. הוא טען כי יש דמיון למתקפת הסייבר של חמאס שבוצעה לפני יותר משנה נגד מחשבים ישראליים. המינהל האזרחי הוא יחידה של משרד הביטחון, המפקחת על מעבר סחורות בין ישראל לגדה המערבית ולרצועת עזה.

ממשרד הביטחון נמסר: "בהמשך לפרסומים בכלי התקשורת, מחשבי המינהל האזרחי מטופלים ע"י צה"ל והאירוע נבדק ע"י אגף התקשוב של צה"ל. במשרד הביטחון לא מכירים תקיפה כזו על מחשבי המשרד. הנושא נבדק לעומקו ע"י כל הגורמים הרלבנטיים".