דיווח בלבנון: "נמצאה רקטת גראד מכוונת לישראל"

רשת הטלוויזיה של חיזבאללה, אל-מנאר, דיווחה כי צבא לבנון איתר רקטה בקוטר 122 מילימטרים בקרבת הגבול עם ישראל. מדובר באזור שממנו נורו בשבועות האחרונים רקטות קצרות טווח לעבר ישראל, שחלקן נפלו בשטחים פתוחים

"גראד מכוון לישראל בקרבת הגבול". ארכיון (רויטרס)

רשת הטלוויזיה של חיזבאללה, אל מנאר, מדווחת כי צבא לבנון מצא טיל גראד בקוטר 122 מ"מ בפאתי העיירה מארי בגבול ישראל-לבנון, לא רחוק מקריית שמונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר באזור שממנו נורו בשבועות האחרונים רקטות קצרות טווח לעבר ישראל, חלקן נפלו בשטחים פתוחים. אולם, שימוש ברקטה מסוג גראד, שהיא בעלת טווח ארוך יותר וראש נפץ כבד יותר על ידי הארגונים שמנסים להבעיר את הגזרה - עלול היה להוביל לפגיעה משמעותית יותר מכפי שהצליחו הארגונים הללו לפגע עד כה.

בסוף חודש ינואר השנה נורו חמש קטיושות לעבר שטח ישראל, אחת מהן התפוצצה סמוך לקריית שמונה והשאר בצד הלבנוני של הגדר. צה"ל הגיב בירי של למעלה מ-30 פגזי ארטילריה לעבר מקורות הירי. רשת אל-ערביה דיווחה כי לא נמסר על נפגעים בלבנון מירי התגובה של צה"ל.

סמוך לשעה 7:00 באותו היום, נשמעו הדי פיצוצים ונראה עשן בעקבות פגיעת הרקטות. כפי הנראה, שיגור הרקטות בוצע באמצעות שעון עצר. החקלאים באצבע הגליל ובמטולה הונחו שלא להתקרב לשטחים הסמוכים לגדר המערכת, מחשש לירי תקיפה או תגובה.