נשקים נגנבו מבסיס משמר הגבול סמוך למודיעין

בבסיס מכבים של משמר הגבול הסמוך למודיעין נגנבו הלילה כלי נשק של שוטרים מתוך הארוניות האישיות שלהם - כך על פי החשד. הנשקים נגנבו ככל הנראה בידי פורצים שחדרו לבסיס ושזהותם אינה ידועה. כוחות מנהלים סריקות אחריהם, צוות חקירה מיוחד הוקם

נשקים נגנבו מבסיס מג"ב (רויטרס)

מקרה חמור של חדירה לבסיס וגניבת נשקים אירע בבסיס משמר הגבול: לפנות בוקר (שבת) התקבל דיווח מבסיס מכבים של משמר הגבול הסמוך למודיעין אודות פריצה למקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מבדיקה של המקרה עולה כי מספר ארוניות אישיות של שוטרי מג"ב נפרצו ונגנבו מהן נשקים שאוחסנו בתוכם - ככל הנראה שמונה במספר. צוותי משטרה שהגיעו למקום פתחו בסריקות אחר הפורצים, בסיוע מסוק.

צוות חקירה מיוחד הוקדם לבדיקת המקרה. בשלב זה לא ברור האם הרקע למעשה הוא לאומני או שמא פלילי. ממשמר הגבול נמסר בתגובה כי הנושא נמצא בבדיקה.

ביולי האחרון: חייל ו-3 אזרחים גנבו נשקים מבסיס צה"ל

לפני כחצי שנה עצרה המשטרה, בשיתוף המשטרה הצבאית החוקרת, ארבעה צעירים בשנות ה-20 לחייהם בחשד למעורבות בשני מקרים של התפרצות לבסיס בצפון הארץ וגניבת חמישה כלי נשק מסוג M-16. מחקירת המשטרה אז עלה כי כלי הנשק נגנבו בשני אירועים שונים. המקרה הראשון אירע לפני כשנה, אז נגנבו ארבעה כלי נשק מהבסיס. במקרה השני, שאירע ביוני האחרון, נגנב נשק נוסף.

שני המקרים לוו באלימות ותקיפת חיילים בבסיס. מחקירת האירועים עלה בנוסף כי אחד החשודים הוא חייל, תושב הכפר ביר אל-מכסור, ששירת בבסיס שדיווח כי הותקף ושנשקו נגנב. במהלך החקירה עלה חשד שהוא מעורב במקרה השוד והוא נעצר ונחקר. מחקירתם של שלושה חשודים נוספים, אף הם תושבי הכפר, עלה כי הם גנבו את הנשקים ומכרו אותם.