דיווח: הרוג ופצוע מאש צה"ל בעזה

מקורות פלסטינים מדווחים כי צעיר בן 20 נהרג ואחר נפצע בינוני מירי של כוח צה"ל לעברו, לאחר שהתקרבו עם קבוצת צעירים לאזור האסור לשהייה ממזרח למחנה הפליטים ג'בליה שבצפון הרצועה

דיווח: הרוג ופצוע מאש צה"ל. ארכיון (דובר צה"ל)

מקורות פלסטינים דיווחו כי צעיר בן 20 נורה למוות על ידי כוח צה"ל, לאחר שהתקרב לגדר המערכת ברצועת עזה, ממזרח למחנה הפליטים ג'בליה. אדם נוסף נפצע באורח בינוני ופונה לקבלת טיפול בבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, האירוע התרחש לאחר שהצעיר היה חלק מהתקהלות של קבוצת פלסטינים שהתקרבה לשטח האסור לשהייה בצפון הרצועה.

באחרונה חלה עלייה במספר האירועים הביטחוניים באזור רצועת עזה. בלילה שבין רביעי לחמישי השבוע, חוסל במבצע משותף לחיל האוויר ולשב"כ פעיל ארגון החזית העממית אחמד מחמד ג'מעה חליל זעאנין, שהיה מעורב בשורה של אירועי ירי רקטי לעבר ישראל כולל הירי שבוצע בתום הלווייתו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון.

זעאנין היה תושב בית חנון והחל משנת 2009 היה פעיל בזרוע הצבאית של ארגון החזית העממית ברצועת עזה. בעברו אף היה חבר בארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי. בשנים האחרונות זעאנין בן ה-22 לקח חלק בשורה ארוכה של פיגועי ירי רקטי לעבר שטח ישראל.

לצד סיוע בשיגור טילים לכיוון עוטף עזה, זעאנין גם סייע במספר ניסיונות לפיגוע בחיילי צה"ל. בין היתר היה מעורב בניסיונות פיגוע באמצעות מטעני חבלה על סיורי חיליים, ירי של צלפים וירי נגד טנקים הפועלים באזור עוטף עזה.