נחשפה חולייה שתכננה פיגוע בבנייני האומה ובשגרירות ארה"ב בישראל

הותר לפרסום: השב"כ והמשטרה עצרו שלושה פעילי טרור, שניים מהם תושבי מזרח ירושלים, שתכננו לבצע פיגועי ראווה נגד מטרות בירושלים ובתל אביב. בחקירתם הודו במיוחס להם וחשפו טפח מדרכי הפעולה של ארגוני הטרור באזור

החשודים תכננו פיגוע בשגרירות (רויטרס, תקשורת שב"כ)

השב"כ בסיוע מחוז ירושלים במשטרה חשף התארגנות של פעילי "ג'יהאד עולמי" ממזרח ירושלים שהופעלה מרצועת-עזה לקראת ביצוע פיגועי טרור בישראל. בחודש האחרון נעצרו שלושה חשודים, צעירים תושבי מזרח ירושלים שהודו בחקירתם בכוונה לבצע פיגועי ראווה קשים, נגד מטרות מוכרות כגון בנייני האומה בירושלים, ושגרירות ארה"ב בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בין חברי ההתארגנות, איאד חליל מחמוד אבו-סארה, תושב ראס רמיס שבמזרח ירושלים, צעיר בן 23 בעל תעודת זהות ישראלית. בחקירתו הודה כי הסכים לבצע פיגוע באוטובוס בכביש שבין ירושלים למעלה אדומים. על פי התכנון המוקדם, הוא התכוון לבצע ירי לעבר גלגלי אוטובוס, לגרום להתהפכותו ולבצע ירי מטווח קצר לעבר הנוסעים.

כמו כן הוא הסכים לבצע פיגוע התאבדות כפול בבנייני-האומה בירושלים ונגד שגרירות ארה"ב בישראל בתל אביב. על פי התכנון שנחשף, התכוון אבו-סארה לפעול יחד עם מחבלים זרים שהיו אמורים להגיע לישראל עם דרכון רוסי מזוייף ובמסווה של תיירים. תפקידו בתוכנית היה לקלוט את המפגעים, להכין עבורם את חומר הנפץ ולהוביל אותם ליעד.

חברי ההתארגנות (חדשות 2)

לצורך ביצוע המשימה הודה החשוד בקבלת קבצי מחשב ובהם הדרכה על אופן ייצור חומרי הנפץ מגורמים ברצועת עזה. הוא סיפר לחוקריו כי הוא מכיר את דרכי הגישה לבנייני האומה, ראה את השגרירות האמריקנית בתל-אביב, וכי לאורך השנים חשב על דרכים נוספות לביצוע פיגועים, שלא עברו לפסים מעשיים.

החשוד השני, רובין אבו-נגמה, תושב אבו-תור שבמזרח ירושלים, בן 30, הודה בחקירה בתכנון פיגועים שונים, כשבראשם התכוון לחטוף חייל מתחנת אוטובוס בירושלים, ולפגוע ביהודים המתגוררים בבניין בשכונת אבו-תור בירושלים. בחקירתו סיפר כי למד על אמצעי הלחימה לבדו דרך האינטרנט.

החשוד השלישי שנעצר, עלא יאסין מחמד-עאנם, צעיר בן 21 מג'נין, הודה במהלך חקירתו בשב"כ בקיום קשרים עם גורמי טרור נוספים לקראת הקמת חולייה סלפית בשומרון, שנועדה לבצע שורה של פיגועים באזור.

בשב"כ מדגישים היום כי רצועת עזה הפכה לבסיס טרור גם עבור ארגוני טרור עולמי כגון אל-קאעידה. הבסיס להתפשטות התופעה ולחיבורים המבצעיים בין מפקדי הארגונים למבצעים מתקיים לרוב ברשת האינטרנט וכי הזמן הקצר בין גיוס לביצוע הפיגוע מחייב פעילות מהירה מצד מערכת הביטחון.