יעלון: "נמשיך לגבות מחמאס מחיר כבד"

אחרי עוד סיכול ממוקד בעזה, שבו חוסל האחראי לירי הרקטות לאחר הלוויית שרון, מבהיר שר הביטחון: "לא נהסס להמשיך לפעול בעוצמה כדי לפגוע במי שמאיים על ביטחוננו ונעשה זאת בכל הדרכים והכלים העומדים לרשותנו". יעלון הזהיר את חמאס כי הארגון ישלם מחיר "אם לא יידע להשליט את מרותו"

"נגבה מהעוסקים בטרור מחיר כבד מאוד" - כך אמר הבוקר (ד') שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, בתגובה לחיסול פעיל ארגון החזית העממית, שהיה אחראי לירי הרקטות במהלך הלווייתו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפעיל, אחמד מחמד ג'מעה חליל זעאנין, נהרג בתקיפה מהאוויר במבצע משותף לחיל האוויר ולשב"כ בעזה. בתקיפה נהרג גם מחמוד זעאנין, קרוב משפחתו, שהיה חבר גם הוא בחזית העממית. "צה"ל ושירות הביטחון הכללי הרגו הלילה בעזה שני מחבלים אשר היו אחראים לירי הרקטות לעבר ישראל", אמר יעלון.

"בין היתר, היו השניים אחראים לירי לאחר הלוויית ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון ז"ל", ציין שר הביטחון. "זהו נדבך נוסף בלחימה הנחושה שלנו בירי הטילים והרקטות לעבר ערי ישראל ואזרחי ישראל. לא נהסס להמשיך לפעול בעוצמה כדי לפגוע במי שמאיים על ביטחוננו, ונעשה זאת בכל הדרכים והכלים העומדים לרשותנו".

יעלון הוסיף כי "אנו רואים בחמאס אחראי לירי לעבר לישראל, ואם הוא לא יידע להשליט את מרותו על ארגוני הטרור הפועלים משטחו, נמשיך לפעול כדי לגבות ממנו ומהעוסקים בטרור ובירי לעבר ישראל מחיר כבד מאוד".

המחבל שחוסל הלילה (חדשות 2)

"נרדוף את הכיבוש בכל מקום"

בזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי, בה זעאנין היה חבר בעבר, הודיעו על מותו של "אחד מהחברים הגדולים ביחידות של צפון עזה, שמת בהפצצה הציונית בעיירה בית חנון ברצועת עזה".

בארגון ציינו כי "אחמד מוחמד זעאנין נפגע מההפצצה כשהיה סמוך לביתו יחד עם אחד מקרוביו. הפלוגות מדגישות כי דם השהידים שלנו לא נשפך לחינם - והוא יהווה קללה רודפת שתרדוף את הכיבוש בכל מקום". הפלוגות חזרו והדגישו את דבקותם בג'יהאד ובהתנגדות לישראל עד שישוחררו כל אדמות פלסטין.

המחבל שחוסל ניסה לפגוע בחיילי צה"ל

זעאנין בן ה-22 היה תושב בית חנון והחל משנת 2009 היה פעיל בזרוע הצבאית של ארגון החזית העממית ברצועת עזה. בעברו אף היה חבר בארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי. בשנים האחרונות זעאנין לקח חלק בשורה ארוכה של פיגועי ירי רקטי לעבר שטח ישראל.

לצד סיוע בשיגור טילים לכיוון עוטף עזה, זעאנין גם סייע במספר ניסיונות לפיגוע בחיילי צה"ל. בין היתר היה מעורב בניסיונות פיגוע באמצעות מטעני חבלה על סיורי חיליים, ירי של צלפים וירי נגד טנקים הפועלים באזור עוטף עזה.

זהו החיסול השני השבוע שמבצע צה"ל נגד ארגוני הטרור ברצועת עזה. ביום ראשון פגע כלי טיס של חיל האוויר במפקד בג'יהאד האסלאמי, שאחראי למטח הרקטות שנורה לעבר העיר אשקלון ביום חמישי האחרון. פעיל הטרור, אחמד סעד, נהרג מפיצוץ הטיל בשעה שרכב על אופנוע בצפון הרצועה.

סעד היה אחראי גם לירי במהלך מבצע עמוד ענן ובסבב ההסלמה במרס 2012. בעבר, הוא היה מעורב בהטמנת רקטות וסייע בהוצאה לפועל של ירי רקטות לדרום. גם בימים האחרונים המשיך פעיל הג'יהאד בפעילות זו ועמד מאחורי הירי האחרון שבוצע לעבר שטח ישראל.