אל דאגה: תרגיל ביטחוני הבוקר באילת

צה"ל והמשטרה יקיימו תרגיל ביטחוני בעיר אילת, החל מהשעה 07:00. בצה"ל מדגישים כי התרגיל תוכנן מראש ואינו קשור לאירועים האחרונים. ראש עיריית אילת קרא לתושבים לחזור לשגרה לאחר ירי הרקטות השבוע לכיוון העיר: "אני בטוח שעושים כל מאמץ להגן על אילת"

רק תרגיל. אילוסטרציה (חדשות 2)

תושבי אילת מתבקשים להישמע להוראות - ולא להיבהל: היום (ד'), החל מהשעה 07:00 ועד שעות הצהריים, ייערך תרגיל משותף של משטרת מרחב אילת וצה"ל בעיר. במהלך התרגיל תורגש תנועה ערה של כוחות הביטחון באזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ציבור הנוהגים מתבקש להישמע להוראות כוחות הביטחון ולנהוג בסבלנות", נמסר מדובר צה"ל. בצה"ל מדגישים כי "התרגיל תוכנן מראש כחלק מגרף האימונים לשנת 2014, ומתקיים ללא קשר לאירועים האחרונים". התרגיל שיתקיים היום נועד לשמירה על כשירות וכוננות הכוחות.

שלשום בוצע ירי רקטות לעבר אילת, ופחות מיממה לאחר מכן ארגון טרור סלפי הפועל בסיני נטל אחריות לשיגור הגראדים - והמשיך לאיים על ישראל. בכרוז שפרסם הארגון הבטיח להמשיך לפגוע בישראל.

"אסור שאירוע בודד יפר את השגרה"

ראש עיריית אילת קרא אתמול לתושבים לשמור על שגרה בבוקר שאחרי הירי. "אסור שאירוע בודד יגרום להתנהלות לא מושכלת", אמר ראש העירייה מאיר יצחק הלוי לחדשות 2 Online. "לא הייתי רוצה שבכל פעם שמישהו מסיני יורה רקטה תופעל כאן אזעקה, אלא רק במקרה של סכנה אמיתית".

הלוי ציין כי הוא בקשר עם אנשי מערכת הביטחון וסומך על צה"ל. "ריטואל הירי הזה חוזר על עצמו וזה לא טוב לעיר תיירות כמו אילת", ציין הלוי. "כל נושא המיגון, האזעקות ומערכת כיפת ברזל נמצא בידי צה"ל. לא אוכל להרחיב על השיקולים, אני בטוח שעושים כל מאמץ להגן על אילת".

ראש העיר אילת מאיר יצחק הלוי (חדשות 2)

כמה תושבי אילת פנו לחדשות 2 Online והתלוננו על כך שמקלטים בעיר נעולים. הלוי הגיב לתלונות ואמר כי העיר ערוכה למצב של ירי. "ברגע שפיקוד העורף יורה באופן מסודר לפתוח מקלטים, נעשה זאת", הבהיר. "כרגע השמש באילת זורחת והחיים מתנהלים כסדרם ללא כל הנחייה מיוחדת".