צה"ל תקף בעזה: חוסל מבצע הירי בהלוויית שרון

בפעולה משותפת לחיל האוויר והשב"כ חוסל בעזה המחבל אחמד זעאנין שהיה מעורב במספר ניסיונות ירי רקטי מהרצועה לצד ניסיונות פיגוע נגד חיילי צה"ל. בין היתר זעאנין לקח חלק בירי שבוצע בעת הלווייתו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון ז"ל

חיסול נוסף ברצועה. ארכיון (דובר צה"ל)

במבצע משותף לחיל האוויר ולשב"כ חוסל במהלך הלילה (ד') בפגיעה מהאוויר פעיל ארגון החזית העממית אחמד מחמד ג'מעה חליל זעאנין, בעזה. זעאנין היה מעורב בשורה של אירועי ירי רקטי לעבר ישראל כולל הירי שבוצע במהלך הלווייתו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זעאנין היה תושב בית חנון והחל משנת 2009 היה פעיל בזרוע הצבאית של ארגון החזית העממית ברצועת עזה. בעברו אף היה חבר בארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי. בשנים האחרונות זעאנין בן ה-22 לקח חלק בשורה ארוכה של פיגועי ירי רקטי לעבר שטח ישראל.

לצד סיוע בשיגור טילים לכיוון עוטף עזה, זעאנין גם סייע במספר ניסיונות לפיגוע בחיילי צה"ל. בין היתר היה מעורב בניסיונות פיגוע באמצעות מטעני חבלה על סיורי חיליים, ירי של צלפים וירי נגד טנקים הפועלים באזור עוטף עזה.

לקח חלק בירי שבוצע במהלך הלוויית שרון

מלבד פעולות טרור אלו, זעאנין גם יהיה בין מבצעי הירי לעבר חוות השקמים בעת קיום מסע הלווייתו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון ז"ל, לפני כשבוע. על פי הדיווחים, בתקיפה נהרג גם מחמוד זעאנין בן ה-23, קרוב משפחה של אחמד זעאנין שהיה חבר גם הוא בחזית העממית.

"צה"ל רואה בחומרה כל ירי לעבר שטח מדינת ישראל וימשיך לפעול בעוצמה כנגד כל ניסיון לביצוע פעילות טרור", כך נמסר מהודעת דובר צה"ל על החיסול. "צה"ל ערוך ומוכן להגן על אזרחי מדינת ישראל".

ירי לעבר אילת. ארכיון (חדשות 2)

רק לפני יומיים: ירי לעבר אילת

לפני יומיים שתי רקטות גראד נורו לכיוון אילת ונפלו בשטח פתוח סמוך לעיר. כתוצאה מהירי לא היו נפגעים. ארגון טרור סלפי הפועל בסיני נטל אחריות על שיגור הגראדים - והמשיך לאיים על ישראל. בכרוז שפרסם הארגון הבטיח להמשיך לפגוע בישראל. 

הארגון המצרי האשים בהודעתו את ישראל בעימותים האלימים במצרים. "מי שעוקב אחר האירועים שמתרחשים במצרים בכלל ובסיני בפרט, שהם בבחינת מלחמה על האיסלאם והמוסלמים, הרג חפים מפשע, רמיסת כבודם וקדושתם של המוסלמים, חילול מסגדיהם, הרס בתיהם והפצת שחיתות מוסרית ברחבי הארץ על ידי צבא הכופרים (כינוי של הסלפים בסיני לצבא מצרים - י.ש.), צריך לדעת היטב כי הגורם העיקרי למלחמה הזו הם היהודים", נכתב בכרוז שפרסם הארגון ששמו אנסאר בית אל מקדס. "הם מפעילים לחץ על ממשלות המערב הכופרות, העושקות ומשליטות סדר צבאי במצרים כדי להגן על בטחונה של היישות שנקראת ישראל".

בהמשך ההודעה, הסבירו בארגון את מטרת הירי לעבר ישראל. "שידעו היהודים כי המלחמה שלנו עם האויב מבית לא גורמת לנו לשכוח את האויב הראשון במעלה של האומה האיסלאמית אשר כובש את האדמות ומחלל את המקומות הקדושים וחורש מזימות כדי לחסל את כוח החלוץ של האומה הלוחמת את מלחמת הקודש בארץ מצרים", נכתב. "בעזרת אללה אנו נסב ליהודים סבל."

קטע מהכרוז שפורסם (AP, חדשות 2)