נטילת אחריות: "בעזרת אללה - נמשיך להסב סבל ליהודים"

ארגון טרור הפועל בסיני נטל אחריות לירי הרקטות לאילת אמש. "שידעו היהודים כי המלחמה שלנו עם האויב מבית לא גורמת לנו לשכוח את האויב הראשון במעלה", כתבו. ראש עיריית אילת: אסור שאירוע בודד יפגע בשגרה. במקביל, נמשכת ההסלמה בדרום: מטען חבלה הופעל לעבר כוח צה"ל סמוך לגדר המערכת בדרום רצועת עזה. איש לא נפגע

ירי שני בשלושה חודשים. העיר אילת (AP)

לאחר שאמש בוצע ירי רקטות לעבר אילת, ארגון טרור סלפי הפועל בסיני נטל לפנות בוקר (ג') אחריות לשיגור הגראדים - והמשיך לאיים על ישראל. בכרוז שפרסם הארגון הבטיח להמשיך לפגוע בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הארגון המצרי האשים בהודעתו את ישראל בעימותים האלימים במצרים. "מי שעוקב אחר האירועים שמתרחשים במצרים בכלל ובסיני בפרט, שהם בבחינת מלחמה על האיסלאם והמוסלמים, הרג חפים מפשע, רמיסת כבודם וקדושתם של המוסלמים, חילול מסגדיהם, הרס בתיהם והפצת שחיתות מוסרית ברחבי הארץ על ידי צבא הכופרים (כינוי של הסלפים בסיני לצבא מצרים - י.ש.), צריך לדעת היטב כי הגורם העיקרי למלחמה הזו הם היהודים", נכתב בכרוז שפרסם הארגון ששמו אנסאר בית אל מקדס. "הם מפעילים לחץ על ממשלות המערב הכופרות, העושקות ומשליטות סדר צבאי במצרים כדי להגן על בטחונה של היישות שנקראת ישראל".

הודעת הארגון

בהמשך ההודעה, הסבירו בארגון את מטרת הירי לעבר ישראל. "שידעו היהודים כי המלחמה שלנו עם האויב מבית לא גורמת לנו לשכוח את האויב הראשון במעלה של האומה האיסלאמית אשר כובש את האדמות ומחלל את המקומות הקדושים וחורש מזימות כדי לחסל את כוח החלוץ של האומה הלוחמת את מלחמת הקודש בארץ מצרים", נכתב. "בעזרת אללה אנו נסב ליהודים סבל."

"אסור שאירוע בודד יפר את השגרה"

ראש עיריית אילת שומר על שגרה בבוקר שאחרי הירי. "אסור שאירוע בודד יגרום להתנהלות לא מושכלת", אמר ראש העירייה מאיר יצחק הלוי לחדשות 2 Online. "לא הייתי רוצה שבכל פעם שמישהו מסיני יורה רקטה תופעל כאן אזעקה, אלא רק במקרה של סכנה אמיתית".

הלוי ציין כי הוא בקשר עם אנשי מערכת הביטחון, וסומך על צה"ל. "ריטואל הירי הזה חוזר על עצמו וזה לא טוב לעיר תיירות כמו אילת", ציין הלוי. "כל נושא המיגון, האזעקות ומערכת כיפת ברזל נמצא בידי צה"ל. לא אוכל להרחיב על השיקולים, אני בטוח שעושים כל מאמץ להגן על אילת".

ראש העיר אילת מאיר יצחק הלוי (חדשות 2)

כמה תושבי אילת פנו לחדשות 2 Online והתלוננו על כך שמקלטים בעיר נעולים. הלוי הגיב לתלונות ואמר כי העיר ערוכה למצב של ירי. "ברגע שפיקוד העורף יורה באופן מסודר לפתוח מקלטים, נעשה זאת", הבהיר. "כרגע השמש באילת זורחת והחיים מתנהלים כסדרם ללא כל הנחייה מיוחדת".

מטען נגד כוח צה"ל בעזה

ובמקביל למתיחות בגבול עם מצרים, נמשכת ההסלמה באזור רצועת עזה. מטען חבלה הופעל הבוקר לעבר כוח צה"ל סמוך לגדר המערכת בדרום הרצועה. בתקרית לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. על פי הערכות המטען שהופעל התפוצץ בצדו השני של גדר המערכת.

הלילה, שעות ספורות אחרי ירי שתי רקטות הגראד לעבר העיר אילת, שוב נשמעו קולות נפץ כתוצאה מירי, הפעם בנגב המערבי. מספר רקטות קסאם שנורו משטח רצועת עזה נחתו בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול. גם בתקרית הזו לא דווח על נפגעים או על נזק שנגרם.