תיעוד: כך נראה ניסיון החיסול בלב עזה

פגיעת הטיל ששוגר מכלי טיס של חיל האוויר בפעיל הטרור אחמד סעד תועדה במצלמת אבטחה שמוצבת ברחוב. בסרטון נראית הפגיעה הישירה באופנוע וברוכב עליו. בעקבות המתיחות בוטלו באשדוד הלימודים במוסדות ללא מיגון

ניסיון חיסול - אל מול המצלמות: כלי טיס של חיל האוויר תקפו הבוקר (א') מספר מטרות ברצועת עזה. באחת התקיפות, שתועדו על ידי מצלמת אבטחה בעסק מקומי, נפגע בכיר בג'יהאד האסלאמי שהיה אחראי למטח הרקטות שנורו לעבר אשקלון בשבוע האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתיעוד הנדיר שפורסם בכלי התקשורת הפלסטינים, נראה פעיל הטרור, אחמד סעד שמו, כשהוא נוסע ברחובות הרצועה על אופנועו. שניות לאחר מכן פוגע בו טיל בדיוק יוצא דופן, שאינו פוגע בכלי רכב שעמד לצידו.

סעד נפצע באורח קשה ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים המקומי. על פי סוכנות הידיעות "מען" בתקיפה נפצע באורח בינוני גם ילד בן 12. על פי החשד פעיל הטרור היה אחראי גם לירי במהלך מבצע עמוד ענן ובסבב ההסלמה במרס 2012. בעבר, הוא היה מעורב בהטמנת רקטות וסייע בהוצאה לפועל של ירי רקטות לדרום.

ועל רקע התחממות גזרת הדרום, הוחלט הערב (א') בתום ישיבה של פיקוד העורף וראש עיריית אשדוד כי מחר לא יתקיימו לימודים במוסדות חינוך בעיר שאינם ממוגנים. כמו כן לא יתקיימו פעילויות חוץ בעיר. בשאר היישובים בדרום הונחו התושבים להישאר עירניים מתוך הבנה כי הפלסטינים עלולים להגיב לניסיון החיסול.

נתניהו בישיבת הממשלה, ארכיון (רויטרס)

נתניהו: נחושים לשמור על השקט בדרום

זמן קצר לאחר ניסיון החיסול הבהירו בצה"ל כי הפעולה הגיעה בתגובה לניסיונות הירי האחרונים לשטח המדינה. "צה"ל ימשיך לעול בעוצמה כנגד כל ניסיון לביצוע פעילות טרור", נמסר מדובר צה"ל, "אנו ערוכים ומוכנים להגן על אזרחי מדינת ישראל".

בישיבת הממשלה התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לאירועים האחרונים והבהיר: "אנחנו נחושים לשמור על השקט בדרום. אנחנו עושים זאת על ידי מדיניות של סיכול מראש וגם בתגובה עוצמתית נגד אלה שמנסים לפגוע בנו או פוגעים בנו. אני מציע לחמאס לקחת בחשבון את המדיניות הזאת שלנו".

בהכנת הכתבה השתתף תמיר סטיינמן.