לראשונה: שר ביטחון ישראלי בהודו

עם אוכלוסייה של 1.2 מיליארד בני אדם וצבא גדול, לצד אתגרים משותפים כמו מלחמה בטרור, בהודו ובישראל מהדקים את היחסים ורושמים השבוע ביקור ראשון של שר ביטחון ישראלי במדינה. יעלון הגיע להודו והוא חנך ביתן ישראלי משמעותי בתערוכת נשק בדרום המדינה, שם התעשיות הביטחוניות מציגות את פיתוחיהן האחרונים

יעלון בביתן הישראלי, היום (משרד הביטחון)

חידושי התעופה הישראלים המריאו להודו - עם יעלון: שר הביטחון משה (בוגי) יעלון חנך היום (רביעי) לראשונה את הביתן הלאומי של משרד הביטחון בתערוכה האווירית הבינלאומית בהודו. ביקורו התקדימי של יעלון מהווה תקדים - זוהי הפעם הראשונה ששר ביטחון ישראלי מכהן מבקר בתת היבשת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תערוכת "Aero India 2015" נערכת בעיר בנגלור שבהודו. בביתן הישראלי, שהקים אגף הייצוא הביטחוני במשרד הביטחון (סיב"ט),  ייחשפו פיתוחים רבים, בהם: מצלמת המל"טים הקטנה בעולם, מערכת לוחמה אלקטרונית ממוזערת הקטנה פי 10 ממערכות מתחרות ותוכנה לזיהוי אוטומטי של אובייקטים בתצלומי אוויר.

בטקס חגיגי והיסטורי חנך יעלון את הביתן, יחד עם מנכ"ל משרד הביטחון דן הראל בביתן משתתפות 15 תעשיות ביטחוניות ישראליות מובילות, ויוצגו בו טכנולוגיות מהמובילות מסוגן בעולם שפותחו בישראל וחלקן השתתפו בהצלחה במבצע 'צוק איתן'. בין המערכות הישראליות שיציגו התעשיות הגדולות, התעשייה האווירית, אלביט מערכות ורפאל: מערכות הגנה אווירית, מל"טים, דגמי לוויינים, טילים, מערכות הגנה עצמית למטוסים, מערכות לוחמה אלקטרונית ועוד.

"ישראל היא מהשותפות הביטחוניות המשמעותיות של הודו"

מנכ"ל משרד הביטחון דן הראל אמר בהודו: "ישראל היא מהשותפות הביטחוניות המשמעותיות של הודו ואנו חולקים מאמץ משותף במלחמה בטרור, מנהלים דיאלוגים ביטחוניים בין משרדי הביטחון וגם בין זרועות הצבא. הביתן הלאומי הישראלי, מהגדולים שהקים משרד הביטחון בשנים האחרונות, מבטא את החשיבות שאנו מייחסים לשותפות זו, ומייצר את הפלטפורמה למינוף היתרון האיכותי של התעשייה הביטחונית הישראלית".

בין החידושים הטכנולוגיים שיוצגו בביתן הישראלי: מצלמה למל"טים הקטנה מסוגה בעולם, במשקל 300 גרם בלבד, שפיתחה חברת קונטרופ. סטראט-אפ ישראלי צעיר, בשם 'וידאו אינפורם' שפיתח תוכנה ייחודית המאתרת באופן אוטומטי ובמהירות גבוהה מאוד אובייקטים בצילומי אוויר ולווין. מערכת שמע תלת מימדית למטוסים, שפיתחה חברת אורביט, ושמסייעת בניהול עודף המידע שמקבל הטייס. מערכת ל"א מהפכנית של חברת MORE. קטנה פי 10 ממערכות מתחרות, ובעלת טכנולוגיה מתקדמת ביותר.