האב כתב לבנו המת: "אני אוהב אותך, אל תפחד"

אביו של החייל, שגופתו נמצאה בבסיס הטכני של חיל האוויר, שלח לו הודעות טקסט מבלי לדעת שבנו כבר אינו בין החיים. "איפה אתה? תתקשר למשטרה ותגיד שלא רוצים לתת לך עזרה רפואית", כתב האב בהודעות שהגיעו לידי חדשות 2 Online והבטיח: "אני אוהב אותך, נעזור לך". היום הובא הבן למנוחות

בבית העלמין הצבאי בבאר שבע הובא למנוחות היום (ה') בצהריים דניאל וייסמן (18), שגופתו נמצאה ביום שלישי לפנות בוקר בבסיס הטכני של חיל האוויר בחיפה. בצה"ל עדיין לא יודעים לספר כיצד מצא את מותו. מתכתובת הודעות טקסט שהגיעה לידי חדשות 2 Online עולה, כי בשעה שהבן כבר היה מוטל ללא רוח חיים כתב לו האב מבלי שידע: "למה אתה לא עונה? איפה אתה? אני אוהב אותך, אל תפחד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מפקד הבסיס סיפר כי סמוך לשעה 22:00 בלילה שוחח עם חייל אחר שאמר לו כי מצבו של הבן בסדר. "אני בסדר, אבל אנחנו כאן יותר ממה שצריך, לא ליומיים", כתב בתחילה הבן לאביו. אולם לאחר מכן הגיעה הודעה נוספת: "אבא תיקח אותי, אני נפלתי ולא לוקחים אותי למרפאה. אני רוצה רופא".

האב כתב לבן (חדשות 2)

כשאב החייל התעורר סמוך ל-5:00 לפנות בוקר, וראה את ההודעה הוא ניסה להתקשר מספר פעמים לבנו - שלא ענה. לאחר מכן גברה דאגתו. "למה אתה לא עונה לטלפון? איפה אתה? תתקשר, תפנה למישהו יותר בכיר לעזרה. תבקש טלפון מאנשים אחרים", כתב לו בהודעה לפנות בוקר כשהבן כבר היה ללא רוח חיים, "אין לכם שם מרפאה? איפה אתה? מה קרה? איך אתה מרגיש? לאן להגיע? במקרה חריג תתקשר למשטרה ותגיד שלא רוצים לתת לך עזרה רפואית".

בהודעה האחרונה ששלח לבנו כתב האב: "אני אוהב אותך. אל תפחד, אני אוהב אותך. אל תתעצבן, אנחנו אוהבים אותך ונעזור לך".

הובא היום למנוחות (באדיבות המשפחה)

"האב לא מצליח לעכל את מה שקרה"

נטליה וייסמן, דודתו של החייל אמרה כי דניאל רצה להיות בשירות קרבי, אך כיוון שהוא בן יחיד משפחתו מנעה זאת. "הוא היה ילד כל כך אהוב ואביו לא מסוגל לעמוד בזה, הוא לא מצליח בכלל לעכל את זה, זה מאוד קשה לו ולנו", סיפרה. גם בבית הספר הטכני בבאר שבע, שם התחנך סיפרו על ילד מדהים שהיו לו חברים רבים.

ההודעות האחרונות (באדיבות המשפחה)

בשל האירוע הקשה, ולאחר שבני המשפחה הטיחו טענות קשות כנגד מפקדי הבסיס וצה"ל, הם שכרו עורך דין פרטי, ושוקלים להגיש תביעה אזרחית נגד הצבא. במקביל, בצה"ל נמשכת חקירת המוות.

מדובר צה"ל נמסר הבוקר: "צה"ל משתתף בצער המשפחה ומלווה אותה מרגע ההודעה. סיבת המוות טרם נקבעה ונמצאת בחקירת מצ"ח". גורם צבאי הוסיף כי טענות המשפחה ייבדקו.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv