אסון נמנע: חניכה בקורס טיס אזרחי כמעט התנגשה במטוס נוסעים

אי-הבנה בין חניכה בקורס טיס אזרחי לבין פקח במגדל הפיקוח בשדה דב כמעט הביאה לתאונה בין המטוס הקל שהטיסה למטוס נוסעים של חברת ישראייר. "הם היו רחוקים 20 שניות מהתנגשות", סיפר גורם המעורה בפרטי המקרה. צה"ל בשיתוף משרד התחבורה פתח בחקירת נסיבות המקרה. דובר צה"ל: "לא נשקפה סכנה"

ברגע האחרון: נמנעה תאונה (רויטרס)

בהלה בשחקים: אסון נמנע השבוע בשדה התעופה שדה דב בתל אביב, כשטייסת - חניכה בקורס טיס אזרחי - כמעט שהתנגשה במטוס נוסעים של חברת "ישראייר", שחזר מאילת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הגורם שהוביל לאירוע המסוכן הוא ככל הנראה אי-הבנה בין פקח במגדל הפיקוח המנוהל על ידי חיל האוויר, לטייסת הצעירה, שהייתה באחת מטיסות הסולו הראשונות שלה.

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי הפקח הנחה אותה שלא להיכנס למרחב האווירי, אך היא לא שמעה אותו, נכנסה בכל זאת למרחב ורק ברגע האחרון הצליחו הפקחים להסיט אותה מנתיב ההתנגשות.

גורם המעורה בפרטי המקרה אמר לחדשות 2 Online כי הטייסת הייתה רחוקה "20 שניות מלהתנגש במטוס הנוסעים". צה"ל פתח בחקירת המקרה בשיתוף עם חוקר תאונות אוויריות במשרד התחבורה.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "האירוע מוכר בחיל האוויר, דווח מידית ותוחקר על ידי הגורמים הרלוונטיים ובשיתוף עם החוקר הראשי במשרד התחבורה. מהתחקיר עלה כי בשום שלב לא נשקפה סכנה לכלי הטיס וכי פקחי הטיסה פעלו כנדרש".