חשד ל"תג מחיר": דלת מסגד הוצתה בשומרון

הכתובות "ד"ש מקוצרא" ו"נקמת דם" התגלו על קיר מסגד בכפר דיר איסתיא בשומרון. תושב שהגיע למקום בשעת לילה מאוחרת כיבה את הדליקה. צה"ל: "אירועים מסוג זה מערערים את היציבות הביטחונית באזור"

הכתובות שרוססו ליד דלת המסגד (רבנים למען זכויות האדם)

העימותים האלימים בין פלסטינים למתנחלים בכפר קוסרה בשומרון בשבוע שעבר ממשיכים לגרור מעשי תגמול מצד המתנחלים. הלילה (ד') הוצתה בכפר דיר איסתיא ליד אריאל דלת של מסגד ובמקום רוססו כתובות נאצה ובהן: "ד"ש מקוצרא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחד מתושבי הכפר ראה את האש הבוערת במסגד בסביבות השעה 3:00 בלילה והחל לכבותה. במקום רוססה גם הכתובת "נקמת דם עבדייך השפוך". התושבים מאשימים כי מתנחלים אחראים להצתה, שאותה כינו "מעשה טרור". לטענתם, זאת לא הפעם הראשונה שפוגעים באותו מסגד והכפר נתון לתקיפות של מתנחלים כל הזמן.

הקירות המפויחים בעקבות ההצתה (רבנים למען זכויות האדם)

כוחות של צה"ל והמשטרה נמצאים במקום ופתחו בחקירה. מצה"ל נמסר בתגובה כי "הצבא רואה בחומרה אירועים מסוג זה אשר מסיטים את תשומת ליבם של כוחות הביטחון ממשימתם העיקרית שהיא להילחם בטרור, ומערערים את היציבות הביטחונית היחסית באזור".

הדלת הוצתה (עאטף אבו-רוב, בצלם)

הכתובות שרוססו על קיר המסגד מתייחסות לאירוע האלים בכפר קוסרה לפני כשבוע, אז החזיקו עשרות פלסטינים באיומים קבוצת מתנחלים, שלטענתם הגיעה מהמאחז אש קודש כדי להשחית עצי זית. הפלסטינים תפסו אותם והכו אותם, כשרק אחרי כמה שעות הגיעו כוחות צה"ל וחילצו את המתנחלים.

בעקבות העימות האלים בוצעו, על פי החשד, כבר כמה פעולות תג מחיר כנקמה. ביום שישי האחרון גילו עובדים במשתלה סמוך לכפר קאסם כי אלמונים השחיתו כ-30 עצי פרי ונוי ותלו במקום שלט שעליו נכתב: "ד"ש אש קודש".

ביום שני נעצרו שני צעירים תושבי בית עין ועמונה בחשד שריססו כתובת בלשכת הגיוס בתל השומר. השניים נלקחו לחקירה.