איזנקוט כבר עובד: מינויים במטכ"ל

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון אישר את החלטתו של הרמטכ"ל החדש רב אלוף גדי איזנקוט לבצע שורה של מינויים בפורום המטה הכללי. אלוף אייל זמיר ימונה למפקד פיקוד הדרום במקום אלוף סמי תורג'מן, ואילו המפקדים הנוכחיים של חיל האוויר וחיל הים ימשיכו לכהן בתפקידם

החליט על שורת מינויים. איזנקוט (רויטרס)

שורת מינויים בפורום המטה הכללי: יומיים אחרי שנכנס לתפקיד הרמטכ"ל החדש רב אלוף גדי איזנקוט החליט על שורת מינויים בצמרת צה"ל, שאושרו על ידי שר הביטחון משה (בוגי) יעלון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחת ההחלטות החשובות של איזנקוט היא להאריך בשנה נוספת את כהונתם של מפקד חיל האוויר אלוף אמיר אשל ושל מפקד חיל הים אלוף רם רוטברג, שנועדה בעיקר לשמור על יציבות על רקע מפת האיומים בגזרות השונות. 

מפקד פיקוד הדרום החדש. זמיר (פלאש 90)

אלוף אייל זמיר, המכהן כיום כמזכיר הצבאי של ראש הממשלה נתניהו, ימונה לתפקיד מפקד פיקוד הדרום. זמיר יחליף את אלוף סמי תורג'מן, המכהן בתפקיד הבכיר בשנתיים האחרונות.

ימשיך לכהן בתפקידו. אשל (סיון פרג')

לתפקיד ראש אגף התכנון של צה"ל ימונה ראש מטה חיל האוויר תת אלוף עמיקם נורקין, שיועלה עתה לדרגת אלוף. נורקין יחליף את אלוף נמרוד שפר המכהן בתפקיד בשלוש השנים האחרונות.

ראש אגף התכנון החדש. נורקין (בטאון חיל האוויר)

לתפקיד מפקד המכללות ימונה אלוף תמיר היימן שיחליף את אלוף יוסי ביידץ המכהן בתפקיד בשלוש השנים האחרונות. אלוף היימן יכהן בתפקיד זה במקביל לתפקידו הנוכחי - מפקד הגיס הצפוני.