סערה בבסיס הצבאי: צלחות עטופות בדפי תנ"ך קרועים

חיילים בבסיס פיקוד המרכז נדהמו לגלות שצלחות חדשות שהובאו למטבח היו עטופות בדפים מספר תנ"ך. "זה ספר קדוש ואי אפשר לבזותו", אמר גורם צבאי. בעקבות פניית חדשות 2 הופסקה ההתקשרות עם הספק, ומשאית תאסוף את הצלחות

הצלחות והדפים הקרועים

זעם נרשם בקרב חיילים בבסיס פיקוד המרכז בירושלים. משלוח של ספק חיצוני שהביא צלחות חדשות לשימוש המטבח במקום עורר סערה, לאחר שהצלחות החדשות שהובאו בארגזים היו עטופות בדפים שנקרעו מספרי תנ"ך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר בתנ"ך עם פירושים, ועל פי הערכות החיילים שפתחו את החבילות לא היה מדובר בספר תנ"ך אחד שבאמצעותו עטפו את הצלחות, אלא בהרבה יותר. מיד עם היוודע המקרה למפקדים, הם הורו להשאיר את משלוח הצלחות בתוך הקרטונים - עד לבירור המקרה.

"זה לא הגיוני שעוטפים צלחות בספר תנ"ך ושולחים את זה לבסיס", אמר גורם צבאי. "תנ"ך זה ספר קדוש ואי אפשר לבזותו. גם אם היינו מקבלים צלחות עטופות בספרי דת אחרים כמו הברית החדשה או קוראן לא היינו מקבלים את זה - מדובר בביזוי האמונה והדת, ולא נקבל את זה". הוא תהה מדוע הצלחות לא נעטפו כמקובל בעיתונים.

יש לציין כי הצלחות החדשות לא הוזמנו על ידי צה"ל, אלא על ידי משרד הביטחון שמבצע כמקובל מכרזים לרכישת מוצרים שונים לצבא, ובהם גם כלי מטבח.

"הופסקה ההתקשרות עם הספק"

ממשרד הביטחון נמסר בתגובה כי "משרד הביטחון רואה בחומרה רבה מאוד את האירוע. מיד עם קבלת התלונה פתח משרד הביטחון בבדיקה מול חברת קליר, שזכתה במכרז לאספקת כלי הגשה ליחידות צה"ל. בבדיקה התברר כי החברה סיפקה את הצלחות באמצעות ספק משנה. קליר הודיעה כי תאסוף באופן מיידי, החל מהבוקר, את כל הצלחות שסופקו ליחידות צה"ל בכל רחבי הארץ, ושהיא מפסיקה לאלתר את ההתקשרות עם ספק המשנה שממנו נרכשו הצלחות".

עוד נמסר כי "משרד הביטחון מקבל בחיוב את הפסקת פעילותה של חברת קליר עם ספק המשנה, אך יחד עם זאת ימשיך לבצע בירור מעמיק מול קליר, על מנת לוודא שמקרים דומים לא יישנו בעתיד".

בחברת קליר אמרו בתגובה שתלונה בנושא הוגשה במשטרה נגד חברת "גרין גלאס", שלטענתם ארזה את הצלחות וסיפקה אותן. "חברת קליר רוכשת מחברת 'גרין גלאס' כלי אוכל בקרטונים סגורים ומספקת אותם ישירות ליחידות צה"ל ללא פתיחתם", מסר אלי זנה יו"ר דירקטוריון קליר. "בתמונות נראה בבירור כי עטיפת צלחות בוצעה באמצעות דפים אשר נתלשו מספרי קודש. העניין התקבל בקליר בזעזוע רב ובשאט נפש. חברת קליר שולחת מיידית משאיות לכלל היחידות להן סופקו הכלים הנ"ל במטרה לאסוף אותם בחזרה. נציג הרבנות בבאר שבע ילווה את כל התהליך ובמקביל הספק נחסם לפעילות בחברה. אין לנו כל קשר לאירוע החמור ואנו מגנים כל פגיעה בדת".

בחברת "גרין גלאס" אמרו בתגובה כי הם לא מכירים את האירוע. "אין אצלי ספרי קודש ולעולם לא אשחית ספרי קודש", מסר עידו כהן, מבעלי חברת "גרין גלאס". "אסור שיקרה דבר כזה. להערכתי הדבר היחיד שזה יכול להיות זה עיתון מקומי. אני אשוחח עם קליר ואברר מה העניין".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv