לאחר תקיפת צה"ל ברצועה: שקט מתוח בדרום

בוקר לאחר שחודש ירי הרקטות לעבר יישובי הדרום ותקיפת צה"ל ברצועת עזה בתגובה, שקט מתוח שורר הבוקר בגזרת הדרום - זאת על רקע החשש מחידוש הירי. הדי פיצוצים ובומים על קוליים נשמעו אמש ברחבי עוטף עזה, שעות ספורות לאחר שנסתיימה לווית ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון ז"ל. תושבים רבים נבהלו וישנו בממ"דים

אחרי התקיפה: שקט מתוח בדרום (דובר צה"ל)

צה"ל תקף בעזה, שקט מתוח שורר בדרום: לאחר שאמש (ב') תקף חיל האוויר ברצועת עזה בתגובה לירי רקטות הקסאם לנגב המערבי, קיימת הבוקר מתיחות ביישובי עוטף עזה והמועצות האזוריות בנגב המערבי. החשש הוא שבעקבות הירי ותגובת צה"ל, יחודש ירי הרקטות מהרצועה לעבר יישובי הדרום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש, סמוך לשעה 22:00, נשמעו קולות נפץ באזור יישובי עוטף עזה. ככל הנראה שמדובר היה בבומים על-קוליים. במקביל, נצפו תנועות מטוסים במערב הנגב וירי פצצות תאורה, מה שהוסיף למפלס החרדה של התושבים. אלא שמודבר בתרגיל מתוכנן בראש ולא באירוע מתגלגל, זאת בהמשך לירי רקטות ותקיפה בעזה מוקדם יותר אתמול.

שעות ספורות אחרי הלווייתו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון ז"ל, וירי רקטות הקסאם שבא בתומה - צה"ל תקף בעזה. מטוסי חיל האוויר ירו לעבר שלושה מחסנים נשק באזור חאן יונס שבדרום הרצועה ולעבר מתקן צבאי במרכזה. לתקיפה הזו קדם ירי של שתי רקטות מרצועת עזה לעבר המועצה האזורית שער הנגב. שתי נפילות זוהו בשטח פתוח - לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

תושבים נכנסו לממ"דים: "חזרנו ללחץ ולחרדה"

מאוחר יותר נמסר מצה"ל כי אמנם ישנה כוננות באזור, אך היא מינימלית. אצל חלק מהתושבים הדאגה קצת יותר ממינימלית. עדות לכך היא הנחיה שהוציאה כיתת כוננות באחד היישובים בצפון עוטף עזה, שהודיעה לתושביה להישאר בבתיהם. מצה"ל נמסר כי כי אין כל הנחיה שכזו מטעמם.

חלק מהתושבים המודאגים, ששמעו את קולות הנפץ אמש, החליטו על דעת עצמם לישון הלילה בממ"דים. "אלה קולות שלא שמענו כבר זמן רב", סיפר אחד התושבים. "חזרנו ללחץ ולחרדה של לפני עמוד ענן. יש תחושה שמשהו הולך לקרות". התושבים הללו לא קיבלו שום עדכון מצה"ל על התרגיל המתוכנן. "איך לא מודיעים דבר כזה?", תהה אחד התושבים בשיחה עם חדשות 2 Online.