חשד: תג מחיר על "התקווה" בבקו"ם

שני משתמטי גיוס נעצרו כשברשותו של אחד מהם תרסיס צבע וטוש. הם נלקחו לחקירה בימ"ר מצ"ח. נבדק האם מדובר בתגובה על עקירת כרמים ביישוב אש קודש

תג מחיר. ארכיון (חדשות 2)

תג מחיר - גם בין כותלי בסיס צבאי: שני צעירים, תושבי בית עין ועמונה, נעצרו בחשד שריססו כתובת בלשכת הגיוס בתל השומר. האירוע התרחש לאחר אירוע אחר של עקירת כרמים ביישוב אש קודש, אך טרם התברר האם יש קשר בין המקרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החיילים נעצרו הבוקר (ב'), כשברשותו של אחד מהם תרסיס צבע וטוש. הכתובת שנמצאה רוססה באחד הימים האחרונים על לוח שעליו מילות המנון "התקווה" באזור מגרש המסדרים בבסיס.

שני הצעירים, משתמטי גיוס, מכחישים כל קשר למקרה והאירוע נחקר על ידי ימ"ר (יחידה מרכזית) מצ"ח (משטרה צבאית חוקרת). מצה"ל נמסר כי "עם סיום החקירה יועברו ממצאיה לעיון וחוות דעת הפרקליטות הצבאית".

ובעוד ששני החשודים נתונים במעצר, חתמו יותר מ-100 רבנים בציונות הדתית, ובהם ראשי ישיבות, רבני ערבים, רבני יישובים וקהילות על עצומה נגד תג מחיר.

"'תג מחיר' הינה פעילות האסורה על פי התורה והמוסר, מנוגדת לחוק וגורמת לחילול ה'", נכתב בעצומה. "יתרה מזאת, פעולת תג מחיר גורמות לנזק להתיישבות ביהודה ושומרון ומכתימה את כל ציבור המתיישבים".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv