בתגובה על ירי הקסאם: צה"ל תקף בעזה

מטוסי חיל האוויר תקפו שלושה מחסנים באזור חאן יונס שבדרום הרצועה. לא ידוע על נפגעים. מוקדם יותר, בתום הלווייתו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון ז"ל, נורו שתי רקטות קסאם לעבר שטח ישראל. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק

תקיפה בעזה. ארכיון (רויטרס)

שעות ספורות אחרי הלווייתו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון ז"ל, וירי רקטות הקסאם שבא בתומה - צה"ל תקף בעזה. מטוסי חיל האוויר ירו הערב (ב') לעבר שלושה מחסנים נשק באזור חאן יונס שבדרום הרצועה. תושבים בעוטף עזה דיווחו לחדשות 2 Online על שמיעת קולות נפץ. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מצה"ל נמסר כי "כלי טיס של חיל-האוויר תקפו מתחם צבאי במרכז רצועת עזה ותשתית טרור בדרום רצועת עזה. זוהו פגיעות מדויקות במטרות. כל מטוסינו שבו בשלום לבסיסם".

מוקדם יותר היום, דקות ספורות לאחר סיום הטקס בחוות שקמים שבדרום, נורו שתי רקטות מרצועת עזה לעבר יישוב סמוך. שתי נפילות זוהו בשטח פתוח; לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. סמוך לשעה 17:30 נשמעה אזעקה במועצה האזורית בני שמעון, אך זמן קצר לאחר מכן התברר כי מדובר באזעקת שווא.

רקטות בתום הלוויית שרון (לע"מ)

במערכת הביטחון נערכו בכוחות מתוגברים לטקס שבו לקחו חלק אלפי אנשים, בהם מאות אח"מים. כחלק מההיערכות המוקדמת נפרסה באזור סוללת כיפת ברזל והותקן צופר ייעודי שמטרתו להתריע במקרה של נפילת רקטות.

למרות ההכנות המוקדמות, אזעקת "צבע אדום" לא הופעלה והדי הפיצוצים נשמעו ברחבי הגזרה זמן קצר לאחר הטקס בגבעת הכלניות. כוחות הביטחון שהגיעו למקום זיהו נפילות סמוך ליישוב במועצה האזורית שער הנגב.

"במהלך ההלוויה שמעתי את הפיצוצים", סיפר עופר ליברמן, תושב האזור בשיחה עם חדשות 2. "בגלל שאני גר בקרבת מקום ידעתי מיד שמדובר בירי של רקטות קסאם. למרבה המזל לא היו הפעם נפגעים".