בתום הלווית שרון: שתי רקטות נורו לאזור סמוך

ארגוני הטרור שמרו על שקט לכל אורך הלוויה של רה"מ לשעבר שרון, לאחר שקיבלו אזהרות מישראל, אך עם סיומה לא התאפקו: שתי רקטות נפלו באזור שדרות - אין נפגעים ולא נגרם נזק

מתחם הקבר, היום (חדשות 2)

דקות ספורות לאחר סיום טקס הלוויה של ראש הממשלה אריאל שרון ז"ל בחוות השקמים שבדרום, רקטות קסאם נורו מרצועת עזה לעבר יישוב סמוך. שתי נפילות זוהו בשטח פתוח, שמהן לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. סמוך לשעה ו-17:30 נשמעה אזעקה במועצה האזורית בני שמעון, אך מדובר באזעקת שווא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במערכת הביטחון נערכו בכוחות מתוגברים לטקס שבו לקחו חלק אלפי אנשים, בהם מאות אח"מים. כחלק מההיערכות המוקדמת נפרסה באזור סוללת כיפת ברזל והותקן צופר ייעודי שמטרתו להתריע במקרה של נפילת רקטות.

טקס האשכבה, הבוקר (חדשות 2)

למרות ההכנות המוקדמות, אזעקת "צבע אדום" לא הופעלה והדי הפיצוצים נשמעו ברחבי הגזרה זמן קצר לאחר הטקס בגבעת הכלניות. כוחות הביטחון שהגיעו למקום זיהו נפילות סמוך ליישוב במועצה האזורית שער הנגב.

"במהלך הלוויה שמעתי את הפיצוצים", סיפר עופר ליברמן, תושב האזור בשיחה עם חדשות 2. "בגלל שאני גר בקרבת מקום ידעתי מיד שמדובר בירי של רקטות קסאם. למרבה המזל לא היו הפעם נפגעים".

ירי מרצועת עזה, ארכיון (רויטרס)

כ-4,000 שוטרים, חיילים ואנשי שב"כ אבטחו את מסע הלווייתו של ראש הממשלה שרון, שיצא הבוקר ממשכן הכנסת בירושלים והסתיים בגבעת הכלניות סמוך לחוות השקמים. במערכת הביטחון נרשמה כוננות מיוחדת בשל השתתפותם של בכירי המדינה ואישים רמי דרג מרחבי העולם, בראשם סגן נשיא ארה"ב ג'ו ביידן.

סיבה נוספת להיערכות המוגברת, שהוכחה כמוצדקת, היא קרבתו היחסית של מתחם הקבורה לרצועת עזה - בטווח ירי הרקטות. הבוקר זוהה שיגור נוסף בתוך שטח הרצועה, שיגור שבצה"ל העריכו כי הוא חלק מניסוי מערכות פנימי של ארגון החמאס.

ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון הובא למנוחות - הסיקור המלא:

שרון הובא למנוחות: "אבא אהוב חזרת הביתה"

אסתר פולארד בהלוויה: "יונתן כל כך קיווה להיפרד משרון"

מכריו של שרון נפרדו: "כמו אבא"

פרס בטקס האשכבה לשרון: "היית כתף שעליה נשען ביטחונו של עמנו"

צפו: שרית חדד בשיר אחרון לשרון

זמביש ספד לשרון: "התנתקותך מאיתנו הייתה כואבת וקשה"

אזרחים נפרדים משרון: "שמים את המחלוקות בצד"