עיר הבה"דים בנגב תיקרא על שם אריאל שרון

הרמטכ"ל גנץ ושר הביטחון יעלון קיבלו את המלצת ועדת השמות בצה"ל ולקרוא לקריית ההדרכה, המוקמת בימים אלה בנגב, על שמו של ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר. "שרון היה ממפקדיו הבולטים של צה"ל", הסבירו בצה"ל. "פועלו כמצביא הוא נכס צאן ברזל במורשתו של צה"ל"

עיר הבה"דים בנגב תיקרא על שם אריאל שרון (משרד הבטחון)

מנציחים את שרון: עיר הבה"דים - קריית ההדרכה של צה"ל שקמה בימים אלה בנגב - תיקרא על שמו של ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר אלוף (במיל') אריאל שרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההחלטה התקבלה לאחר שהרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ ושר הביטחון משה (בוגי) יעלון קיבלו את המלצת ועדת השמות. "שרון היה ממפקדיו הבולטים של צה"ל", נמסר בהודעת דובר צה"ל. "פועלו כמצביא בחזית המערכה במלחמות ישראל, ובכלל זה בקרבות שהכריעו את המערכה, הם נכס צאן ברזל במורשתו של צה"ל".

בתפקידיו הבולטים בצה"ל שירת שרון כמפקד פיקוד הדרום וכן כראש מחלקת ההדרכה של צה"ל. ממשלת ישראל בראשותו היא שקיבלה את ההחלטה להקים תכנית לאומית אסטרטגית לפיתוח הנגב - כשהעוגן בתכנית היה העברת מחנות צה"ל לנגב.

באוקטובר 2007, כמעט ארבע שנים לאחר שלקה באירוע מוחי, נחנך פארק אריאל שרון על הר חירייה. הפארק, שנחשב לגדול בישראל, משתרע על שטח של 8,000 דונם בין חולון לרמת גן. ההחלטה על הקמת הפארק התקבלה על ידי שרון במהלך כהונתו כראש הממשלה.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv