המח"ט שצמיגי רכבו נוקבו ביצהר: "לא מתרגש, למצות את הדין עם העבריינים"

מפקד חטיבת שומרון הגיב לניקוב צמיגי רכבו בעת שהיה בפגישה בהתנחלות יצהר, ואמר כי היחסים בין הצבא להתיישבות "סבירים". ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון יעלון גינו את המקרה: "מעשה נפשע שלא מייצג את ציבור המתיישבים". טרם ברור מי עומד מאחורי המעשה

הרכב לאחר שצמיגיו נוקבו

"אני מקווה שנמצה את הדין עם העבריינים" - כך אמר מפקד החטיבה המרחבית שומרון, אלוף-משנה יואב ירום, לאחר שהבוקר (ו') בזמן שהיה בפגישה עם ראשי ההתנחלות יצהר, אלמונים ניקבו לו את צמיגי הרכב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נפגשתי ביצהר לארוחת בוקר עם ראשי ההתיישבות כשעל הפרק עדכונים ופרויקטים משותפים וזה שנפגשתי ביצהר רק מראה על היחסים הסבירים בין הצבא להתיישבות ביצהר", כתב לתושבי השומרון מפקד החטיבה. "כמובן שמיגור עבריינות היא בראש ובראשונה אינטרס פנימי של ההתיישבות ואני יודע שזאת עמדת גורמי ההתיישבות הרשמיים".

הוא ציין כי סגן ראש מועצת שומרון ורכז הביטחון סייעו לו להחליף את הגלגלים מה "שמעיד יותר מהכל על יחסי הצבא וההתיישבות".

נתניהו: "מעשה נפשע", יעלון: "בלתי נסבל"

ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה את המקרה, וציין כי "מדובר במעשה נפשע שלא מייצג את ציבור המתיישבים ביהודה ושומרון. לא ניתן לאף אחד לפגוע בחיילי וקציני צה"ל, ונמצה עם הפושעים האלה את הדין".

"זהו מקרה חמור ובלתי נסבל, שמחייב טיפול מהיר ונחוש של כל הגורמים", אמר שר הביטחון משה (בוגי) יעלון שטען כי מדובר ב"מעשה נתעב שבוצע על ידי פורעי חוק".

בצה"ל גינו את המקרה, ואליהם הצטרפו גם ראשי ההתנחלות. דובר יצהר מסר בתגובה כי "למרות חילוקי הדעות הנוקבים בנושאים מסוימים עם מח"ט שומרון, מעשים אלו לא משרתים שום מטרה ואינם מקובלים. אנחנו דורשים ממבצע הגזילה לעשות תשובה ולדאוג לתיקון החטא שנעשה". במשטרת מחוז ש"י חוקרים את האירוע, וטרם ברור מי עומד מאחוריו.