רכבו של מח"ט שומרון הושחת ביצהר

בתום פגישה שקיים ביישוב עם ראשי המתנחלים, גילה אל"מ יואב ירום שצמיגי רכבו נוקבו. ההערכה היא כי מתנחלים עומדים מאחורי המעשה. התושבים במקום תיקנו את הצמיגים הקרועים והתנצלו. "לא הגיוני שצה"ל פועל לילות כימים להגן על המתנחלים וזה מה שקורה", אמר גורם צבאי

צמיגי המח"ט, היום

עימות נוסף בין המתנחלים לצבא? רכבו של מפקד חטיבת שומרון אל"מ יואב ירום הושחת היום (ו') כשהיה בפגישה ביישוב יצהר. ירום הגיע למקום למפגש שגרתי על מנת לשוחח עם ראשי ההתנחלויות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מח"ט שומרון נוהג להיפגש מדי שבוע עם המתנחלים בגזרתו. היום הגיע אל"מ ירום לבית קפה ביצהר על מנת להיפגש עם ראשי התושבים ולדון עמם במתיחות הקיימת באזור. כשחזר לג'יפ הצבאי שלו הוא גילה שניקבו את צמיגי הרכב.

על פי הערכות, מתנחלים הם אלה שניקבו את הצמיגים. משטרת מחוז ש"י פתחה בחקירה. התושבים במקום תיקנו את הצמיגים הקרועים והתנצלו על האירוע.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "צה"ל רואה בחומרה מעשים מסוג זה כנגד מפקדי צה"ל וחייליו, העושים לילות כימים בהגנה על תושבי מדינת ישראל".

"רואים בחומרה רבה כל פגיעה בחייל צה"ל"

ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה את השחתת רכבו של מח"ט שומרון. בתגובה למעשה, אמר נתניהו כי "מדובר במעשה נפשע שלא מייצג את ציבור המתיישבים ביהודה ושומרון. לא ניתן לאף אחד לפגוע בחיילי וקציני צה"ל, ונמצה עם הפושעים האלה את הדין", הבהיר. גם שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, אמר בתגובה למעשה כי מדובר ב"מקרה חמור ובלתי נסבל, שמחייב טיפול מהיר ונחוש של כל הגורמים הנלחמים בתופעה, בראש ובראשונה שלנו כממשלה". "הפגיעה ברכבו של אל"ם ירום היא מעשה נתעב שבוצע בידי קומץ פורעי חוק שמקומם מאחורי סורג ובריח. אני מגבה את אל"מ יואב ירום וחבריו מפקדי ולוחמי צה"ל בפעילותם למען הביטחון וגם אל מול פורעי החוק, מחזק את ידיהם ויודע שלמרות מקרים שכאלו, הם ימשיכו במשימתם בנחישות ובמקצועיות".

גורם צבאי מתח ביקורת חריפה בעקבות האירוע: "מדובר במקרה חריג, לא הגיוני שצה"ל פועל לילות כימים להגן על המתנחלים וזה מה שקורה".

דובר יצהר מסר בתגובה: "למרות חילוקי הדעות הנוקבים בנושאים מסוימים עם מח"ט שומרון, מעשים אלו לא משרתים שום מטרה ואינם מקובלים. אנחנו דורשים ממבצע הגזילה לעשות תשובה ולדאוג לתיקון החטא שנעשה".

ראש מועצת שומרון גרשון מסיקה, שהשתתף בפגישה, גינה את השחתת רכבו של המח"ט: "אנחנו רואים בחומרה רבה כל פגיעה בחייל צה"ל, ובוודאי במח"ט שומרון שבא לסייע".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv