חשד לתג מחיר במשתלה ליד כפר קאסם

האירוע שבו הוחזקו מתנחלים על ידי פלסטינים בכפר קוסרה ממשיך לגרור פעולות נקם? עובדים במשתלה באזור המשולש מצאו כ-30 עצי פרי ונוי שהושחתו ושלט שעליו הכתובת "ד"ש אש קודש". המשטרה פתחה בחקירה

המתיחות נמשכת (משטרת ראש העין)

שוב חשד לפעולת תג מחיר בעקבות העימותים האלימים בין פלסטינים למתנחלים בכפר קוסרה בשומרון - הפעם בשטח ישראל. הבוקר (ו') גילו עובדים במשתלה סמוך לכפר קאסם כי אלמונים השחיתו כ-30 עצי פרי ונוי ותלו במקום שלט שעליו נכתב: "ד"ש אש קודש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כוחות משטרה מתחנת ראש העין הגיעו למשתלה ופתחו בחקירה לברור נסיבות המקרה.

האירוע הבוקר הוא המשך ישיר לפעולות תג מחיר שבוצעו בימים האחרונים בעקבות העימותים האלימים בכפר קוסרה ביום שלישי, שבמהלכם החזיקו באיומים עשרות פלסטינים בקבוצת מתנחלים מהמאחז אש קודש, שלטענתם הגיעה כדי להשחית עצי זית במקום.

הלילה עצרו שוטרי היחידה לפשיעה לאומנית של ימ"ר יהודה ושומרון, בשיתוף כוחות יס"מ, שבעה חשודים במעורבות באירוע בקוסרה, ובמשטרה צופים מעצרים נוספים בהמשך.

החשודים - ארבעה קטינים ושלושה בגירים תושבי יהודה ושומרון - יובאו בהמשך היום לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בירושלים. חלק מהחשודים שנעצרו הלילה עוכבו לחקירה כבר ביום שלישי, בתום האירוע בכפר, ושוחררו לביתם. כעת, בתום חקירה ממוקדת ביחידה לפשיעה לאומנית, הצטברו נגדם ראיות נוספות שחייבו את מעצרם.

שתילי העצים שהושחתו (משטרת ראש העין)

שורת פעולות תג מחיר כנקמה על אירועי קוסרה?

אתמול רוססו כתובות על קירות אחד הבתים בפאתי הכפר סינג'יל, סמוך לקוסרה. בין היתר נכתב, "אש קודש" ו"יהודים תתעוררו". בארגון "רבנים למען זכויות אדם" הפועל באזור, קראו למערכת הביטחון לפעול בנמרצות על מנת לתפוס את האחראים למקרה האחרון. "למרבה הצער ראינו, לצד מגמה חיובית, גם מקרים של אדישות מצד חיילים בעת ששהו בזירות תקיפה של אותם פורעי תג מחיר", טענו. "אנו מצפים כעת לצד הגינויים למעשים תקיפים".

שלשום נפצעה קל מאבנים שהושלכו לעבר מכוניתה תושבת קרני שומרון, ובמקביל דיווחו הפלסטינים על פעולת תג מחיר באזור שכם, שבה הוצתו שתי מכוניות, וכתובות תג מחיר רוססו על אחד הבתים בכפר מאדמא.

המתנחלים שהוחזקו בקוסרא, ארכיון (יריב מוהר)

האירוע שגרם לפרוץ המהומות האחרונות התרחש ביום שלישי האחרון, כשמספר מתנחלים הגיעו לכפר הפלסטיני קוסרה מסיבות שאינן ברורות. הם כותרו על ידי עשרות פלסטינים שהחזיקו בהם, בטענה כי הגיעו לבצע במקום פעולת תג מחיר ולהבעיר עצי זית. כעבור מספר שעות, כשהם מוכים וחבולים חולצו המתנחלים, בתיווך מקומי, על ידי כוח צה"ל שהוזעק למקום.

הפלסטינים טענו לאחר המקרה כי הם למעשה הגנו על המתנחלים מפני לינץ'. "אף אחד לא בא לביקור ידידותי עם פטיש 5 קילו", אמרו תושבי הכפר, "זה יכול היה להסתיים בצורה חמורה הרבה יותר". המתנחלים מנגד טענו כי מדובר בקבוצה שיצאה לטיול מאש-קודש לגבעת יובל, וכי מדובר בתקיפה פלסטינית ללא כל התגרות מוקדמת.