גל מעצרים ביו"ש בעקבות התקרית בכפר קוסרה: 7 נלקחו לחקירה

כוחות ימ"ר יהודה ושומרון, בשיתוף כוחות יס"מ, פשטו הלילה על בתי חשודים ביהודה ושומרון ועצרו שבעה מהם - ארבעה קטינים ושלושה בגירים - בחשד למעורבות בעימות האלים בכפר קוסרה בשומרון. המשטרה תבקש להאריך את מעצרם של החשודים, שחלקם תוחקרו לאחר האירוע, וייתכן כי יבוצעו מעצרים נוספים

המתנחלים שהוחזקו בקוסרה, ארכיון (יריב מוהר)

מעצרים משטרתיים בשטחים בעקבות העימות האלים בכפר קוסרה: היחידה לפשיעה לאומנית של ימ"ר יהודה ושומרון, בשיתוף כוחות יס"מ, עצרו הלילה שבעה חשודים במעורבות בפרשה, ובמשטרה צופים מעצרים נוספים בהמשך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החשודים - ארבעה קטינים ושלושה בגירים המתגוררים באזור יהודה ושומרון. חלק מהחשודים שנעצרו הלילה עוכבו לחקירה כבר ביום שלישי, בתום האירוע בכפר, ושוחררו לביתם. מאוחר יותר הורה בית המשפט המחוזי לשחרר את כל שבעת העצורים למעצר בית, זאת על אף עתירה שהגישה המשטרה נגד המהלך.

במקביל, נעצרו הלילה שלושה צעירים, תושבי טלמון ושדמות מחולה ביישוב טירת צבי. המשטרה חושדת כי השלושה, בגילאים 19-23, התכוונו לפגוע ברכושו של מנהל מקרקעין המתגורר ביישוב, בשל חלוקת בנוגע לצווי הריסה שהוציא. ברשות השלושה נמצאו מיכלי דלק וכרוזים נגד הריסת מבנים. השלושה יובאו היום לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בטבריה.

ועד מתיישבי השומרון גינה את מעצר השלושה: "אנחנו מופתעים מהזריזות של המשטרה, שהוציאה הודעה מוקדם בבוקר למרות שגם היא יודעת שלא מדובר בנערי תג מחיר", אמרו במטה המשותף."מדובר בפעילות מאורגנת. לא שמענו שנערי תג מחיר מזמינים את המשטרה". לדבריהם, מיכל הדלק שימש את השלושה לצרכיהם האישיים, בזמן שהם הפיצו כרוזים שאינם מאיימים.

חשד לתג מחיר (פייסבוק)

אתמול: חשד לתג מחיר בעקבות התקרית

במשטרה ממשיכים לחקור את התמונות והעדויות מהתקרית, בה הוחזקו תושבי המאחז אש-קודש על ידי פלסטינים. לאחר שמספר מתנחלים הגיעו לכפר הפלסטיני קוסרה מסיבות שאינן ברורות, הם כותרו על ידי עשרות פלסטינים שהחזיקו בהם, בטענה כי הגיעו לבצע במקום פעולת תג מחיר ולהבעיר עצי זית. כעבור מספר שעות, כשהם מוכים וחבולים חולצו המתנחלים, בתיווך מקומי, על ידי כוח צה"ל שהוזעק למקום.

הפלסטינים טענו לאחר המקרה כי הם למעשה הגנו על המתנחלים מפני לינץ'. "אף אחד לא בא לביקור ידידותי עם פטיש 5 קילו", אמרו תושבי הכפר, "זה יכול היה להסתיים בצורה חמורה הרבה יותר". המתנחלים מנגד טענו כי מדובר בקבוצה שיצאה לטיול מאש-קודש לגבעת יובל, וכי מדובר בתקיפה פלסטינית ללא כל התגרות מוקדמת.

אתמול (ה') נמצאו כתובות נאצה הקשורות לאירוע בכפר סינג'יל הסמוך לקוסרה, והמשטרה חושדת כי מדובר במעשה תג מחיר. על קירות אחד הבתים בכפר נמצאו הכתובות "אש קודש" ו"יהודים תתעוררו". על פי החשד, הפעולה הגיעה כנקמה על האירוע שהיווה השפלה עבור המתנחלים, לאחר שתועד על ידי הפלסטינים והופץ לכלי התקשורת.

בארגון "רבנים למען זכויות אדם" הפועל באזור, קראו למערכת הביטחון לפעול בנמרצות על מנת לתפוס את האחראים למקרה האחרון. "למרבה הצער ראינו, לצד מגמה חיובית, גם מקרים של אדישות מצד חיילים בעת ששהו בזירות תקיפה של אותם פורעי תג מחיר", טענו. "אנו מצפים כעת לצד הגינויים למעשים תקיפים".

בהכנת הידיעה השתתפו אלון שני ומתן חצרוני