נתניהו ישדרג את מעמד הימ"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ערך ביקור מיוחד בבסיס הימ"מ יחד עם השר לביטחון פנים ומפכ"ל המשטרה. במהלך הביקור סקר את פעילות לוחמי היחידה רעולי הפנים, ואף התפנה להצטלם איתם. "עם ישראל צריך לראות מה האנשים האלה עושים למען ביטחונו", אמר נתניהו, והודיע שיפעל להפוך את הימ"מ ליחידה לאומית

ראש הממשלה בנימין נתניהו עורך במסגרת תפקידו שלל ביקורים מיוחדים ובלתי שגרתיים וזוכה לאבטחה הדוקה במיוחד המתבקשת מתפקידו, אלא שבמקרה הזה - לא הייתה לו כלל סיבה לחשוש לביטחונו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נתניהו ביקר היום בבסיס הימ"מ (היחידה המרכזית המיוחדת של המשטרה ומשמר הגבול), במהלכו צפה בתצוגת תכלית של לוחמי היחידה ושוחח עם הלוחמים - שאף התפנו להצטלם עמו והיוו מעין "חגורת אבטחה" חסונה ומאיימת במיוחד - כפי שניתן לראות בסרטון הביקור.

לוחמיה הציגו בפני ראש הממשלה את יכולותיהם בחילוץ בני ערובה ולכידת מבוקשים.בתגובה, הודיע נתניהו שיפעל להפוך את הימ"מ ליחידה לאומית - מעמד שיעניק לה עוד אמצעים וגם ראשוניות בטיפול בכל אירוע טרור בתחומי המדינה.

בין הפעולות שביצעה היחידה בחודשים האחרונים ניתן למנות את מעצר המעורבים בתכנון וביצוע הפיגוע באוטובוס בבת-ים, חילוץ ילדה מדירה בה הוחזקה כבת ערובה באשקלון על ידי בן משפחתה ונטרול חוליית מחבלים סלאפית בעיר יטה שבדרום הר חברון אשר תכננה לבצע פיגוע.

כשהוא מוקף בלוחמי היחידה החמושים ורעולי הפנים, הודה נתניהו ללוחמים על עבודתם החשובה לביטחון ישראל: "הירידה המשמעותית במספר הנפגעים בגזרת הדרום וביהודה ושומרון היא תוצאה של פעילות מבורכת של צה"ל וכוחות הביטחון, לרבות היחידות המיוחדות שלנו כמו הימ"מ שאני מבקר בה היום. אני גאה באנשים האלה. עם ישראל צריך לראות מה הם עושים, איך הם מצילים חיים יום יום. אנחנו נמשיך לתת להם את הגיבוי כדי שיישמרו על הביטחון של כולנו".

פרס בביקורו בבסיס הימ"מ, פברואר 2011 (פלאש 90, עמוס בן גרשום)

לפני כשלוש שנים ערך גם נשיא המדינה שמעון פרס ביקור בבסיס הימ"מ - וזכה אף הוא לצילום משותף עם הלוחמים רעולי הפנים. הנשיא אף הגדיל לעשות וצולם כשהוא בוחן מקרוב את כלי הנשק של הלוחמים.

"יחידת הימ"מ היא הטובה בעולם ובזכותכם ישראל הפכה למדינה הראשונה בעולם שהצליחה להילחם בטרור ההרסני באחוזי הצלחה כה גבוהים", אמר אז פרס. "כל אחד מכם הציל חיים של מאות משפחות בישראל בפעולות חסויות ועלומות שדרשו אומץ לב, דייקנות, זריזות ומקצועיות ומבחן התוצאה מעיד על כך".