אחרי האירוע בקוסרה: חשד לתג מחיר

כתובות נאצה רוססו על קירות בית בפאתי הכפר סינג'יל, ככל הנראה כנקמה על האירוע שבו הוחזקו מתנחלים על ידי פלסטינים בכפר קוסרה. ארגון רבנים למען זכויות אדם: "לפעול בנמרצות לתפיסת הפורעים"

המתיחות נמשכת (פייסבוק)

העימותים בין מתנחלים לפלסטינים ביהודה ושומרון נמשכים: חשד לפעולת "תג מחיר" הבוקר (ה') בפאתי הכפר סינג'יל, סמוך לקוסרה - שם הוחזקו לפני יומיים מספר מתושבי המאחז אש-קודש על ידי פלסטינים שהכו אותם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על קירות אחד הבתים בכפר נמצאו הכתובות "אש קודש" ו"יהודים תתעוררו". על פי החשד, הפעולה הגיעה כנקמה על אירוע שלשום שהיווה השפלה עבור המתנחלים, לאחר שתועד על ידי הפלסטינים והופץ לכלי התקשורת.

בארגון "רבנים למען זכויות אדם" הפועל באזור, קראו למערכת הביטחון לפעול בנמרצות על מנת לתפוס את האחראים למקרה האחרון. "למרבה הצער ראינו, לצד מגמה חיובית, גם מקרים של אדישות מצד חיילים בעת ששהו בזירות תקיפה של אותם פורעי תג מחיר", טענו. "אנו מצפים כעת לצד הגינויים למעשים תקיפים".

המתנחלים שהוחזקו בקוסרא, ארכיון (יריב מוהר)

גם אתמול נמשך המתח בין שני הצדדים, כשתושבת קרני שומרון נפצעה קל מאבנים שהושלכו לעבר מכוניתה. במקביל, דיווחו הפלסטינים על פעולת תג מחיר באזור שכם, שבה הוצתו שתי מכוניות, וכתובות תג מחיר רוססו על אחד הבתים בכפר מאדמא.

האירוע שגרם לפרוץ המהומות האחרונות התרחש ביום שלישי האחרון, כשמספר מתנחלים הגיעו לכפר הפלסטיני קוסרה מסיבות שאינן ברורות. הם כותרו על ידי עשרות פלסטינים שהחזיקו בהם, בטענה כי הגיעו לבצע במקום פעולת תג מחיר ולהבעיר עצי זית. כעבור מספר שעות, כשהם מוכים וחבולים חולצו המתנחלים, בתיווך מקומי, על ידי כוח צה"ל שהוזעק למקום.

הפלסטינים טענו לאחר המקרה כי הם למעשה הגנו על המתנחלים מפני לינץ'. "אף אחד לא בא לביקור ידידותי עם פטיש 5 קילו", אמרו תושבי הכפר, "זה יכול היה להסתיים בצורה חמורה הרבה יותר". המתנחלים מנגד טענו כי מדובר בקבוצה שיצאה לטיול מאש-קודש לגבעת יובל, וכי מדובר בתקיפה פלסטינית ללא כל התגרות מוקדמת.