הכירו: כדור התחמושת החדש לצלפים

בתעשייה הצבאית השיקו את את ה-Razor Core, כדור תחמושת חדש בעל ביצועים משופרים. בתעשייה הצבאית ציינו כי התחמושת החדשה צפויה לשרת את לוחמי היחידות המיוחדות של כוחות הביטחון וכי הביקוש עבורה ברחבי העולם תופס תאוצה

הכדור החדש שפותח ע"י תע"ש (התעשייה הצבאית)

הכדור שישפר את הביצועים. חטיבת התחמושת הקלה של התעשייה הצבאית פיתחה כדור תחמושת חדש בקוטר 5.56 מ"מ לרובים. התחמושת שזכתה לכינוי Razor Core מיועדת לצלפים ויחידות מיוחדות ומתאפיינת בשיפורים טכניים שמבטיחים את יעילותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתעשייה הצבאית הסבירו כי הכדור החדש יתאים לשימוש במגוון רחב של רובים. התחמושת החדשה אינה מצריכה איפוס של כלי הנשק, ותתאים לשימוש ברובים בעלי קנים קצרים וארוכים כמו M4 ו-M16.

כמו כן ציינו בתעשייה, כי ה-Razor Core מאופיין בדיוק משופר, בכוח עצירה גבוה וביכול פגיעה בטווח של עד 600 מטרים. פיתוח הכדור החדש הביא לשיפור משמעותי בביצועים בעוד שמחירו נשאר תחרותי.

ישראל שמילוביץ, סמנכ"ל תע"ש ומנהל חטיבת התחמושת הקלה, ציין כי פיתוח הכדור בוצע כמענה מקצועי לצרכיהן של יחידות מובחרות בצבאות וכוחות ביטחון ברחבי העולם כולו. הוא הוסיף כי מדובר בתחמושת אידיאלית לשימוש של היחידות המיוחדות, וכי הביצועים המעולים שלה לצד מחיר תחרותי העלו את הביקוש עבורה גם בקרב משתמשי ירי ספורטיבי בשווקים אזרחיים.