תיעוד: קבוצת מתנחלים כותרה ע"י עשרות פלסטינים סמוך לשכם

כ-15 מתנחלים שהגיעו לכפר קוסרה, לטענת הפלסטינים כדי לבצע פעולות תג מחיר, כותרו בידי עשרות תושבים שהכו אותם ולא נתנו להם ללכת במשך כמה שעות. האירוע החמור הסתיים, כשכוח צה"ל שהוזעק למקום חילץ את המתנחלים. כמה מהם פונו לקבלת טיפול רפואי לאחר שנפגעו קל. צפו במאמצי החילוץ

עימותים אלימים פרצו היום (ג') בין מתנחלים לפלסטינים בכפר קוסרה, באזור שכם. קבוצה של כ-16 מתנחלים שהגיעה לכפר כותרה על ידי עשרות פלסטינים, שלא אפשרו להם ללכת והחלו להרביץ להם. הם חולצו כעבור כמה שעות על ידי כוח צה"ל שהוזעק למקום. מספר מתנחלים, שנפגעו בעימותים קל-בינוני פונו לקבלת טיפול רפואי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפלסטינים טוענים כי קבוצת מתנחלים מהמאחז אש קודש הגיעה לכפר כדי לבצע פעולות תג מחיר. לטענתם, המתנחלים תקפו את אחד התושבים ופצעו אותו בראשו ללא סיבה ובעקבות כך הם התעמתו עמם והחזיקו בהם.

על פי דיווח פלסטיני, במקום נכח איש כוחות הביטחון הפלסטיניים שמנע מההמון לבצע לינץ' במתנחלים, ובמקביל הזעיק את כוחות צה"ל שיחלצו אותם מהמקום. "זה היה מבצע מאוד מסובך להוציא אותם", סיפר זאכריה סדה מארגון "רבנים למען זכויות אדם". "הם הוסתרו בתוך מבנה בתהליכי בנייה. איש כוחות הביטחון ממש שמר עליהם בגופו".

החילוץ בכפר ג'אלוד (יריב מוהר, דובר רבנים למען זכויות האדם)

מנגד, טוענים המתנחלים כי מדובר בקבוצה שיצאה לטיול מההתנחלות אש קודש לגבעת יובל. לדבריהם, הם הותקפו בדרך על ידי קבוצה של פלסטינים, שהחזיקו בהם בכוח. כעבור שעות ספורות הגיע סיור של צה"ל וחילץ אותם. המתנחלים טוענים כי הפלסטינים היכו את כל הקבוצה באלות, פטישי חמישה קילו ומעדרים, ופצעו אותם. המתנחלים גם תוקפים את הצבא שלדבריהם עמד בחיבוק ידיים ולא עשה כלום.

מצה"ל נמסר כי בשעות הבוקר התבצע פינוי של בנייה בלתי חוקית באזור המאחז אש קודש. בעקבות הפינוי החלו עימותים אלימים בין עשרות מתיישבים ופלסטינים.

מבית החולים הדסה עין כרם בירושלים נמסר כי ארבעה פצועים מהעימותים האלימים בשומרון הגיעו למרכז הרפואי. מצבם של הארבעה - שני מבוגרים ושני קטינים - קל, והם הועברו להמשך טיפול.

ארגון "יש דין" מסר בתגובה כי "נקמה של אזרחים ישראלים המופנית כלפי פלסטינים בעקבות פינויים הפכה לצערנו לתופעה קבועה וידועה מראש, במיוחד באזור זה. על כן העובדה שצה"ל לא נערך להגן על התושבים הפלסטינים באזור משמעותה מדיניות שמפקירה לחלוטין את תושבי האזור ומתנערת מהחובות הבסיסיות של צה"ל כריבון באזור". הארגון הזהיר מפני פעולות נקמה נוספות, וקרא לצבא להיערך בהתאם.