פוענחה דקירת הילדה בת ה-9: החשוד רצה לגנוב נשק ודקר

הותר לפרסום: שני צעירים נעצרו בחשד למעורבות בפיגוע ביישוב פסגות בחודש אוקטובר האחרון. אחד החשודים חדר ליישוב דרך פרצה שיצרו בגדר והגיע אל הבית. אלא שהילדה נעם גליק בדיוק שבה לביתה והפתיעה אותו. הוא דקר אותה ונמלט. בשב"כ אומרים כי מדובר בפיגוע פלילי, אולם במשטרה לא שוללים כיוון לאומני

המשטרה, השב"כ וכוח מיוחד של צה"ל עצרו שני חשודים בפיגוע בפסגות בו נפצעה ילדה בת 9 בחודש אוקטובר האחרון - כך הותר היום (ב') לפרסום. מהחקירה עלה כי אחד החשודים פרץ לבית כדי לגנוב נשק, כשנתקל בילדה בחוץ הופתע - ודקר אותה. לפי השב"כ, מדובר באירוע על רקע פלילי, אך במשטרה עדיין לא שוללים את האפשרות כי הפיגוע נעשה על רקע לאומני, והנושא, מבחינתם, בבדיקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות מידע שהגיע אל המשטרה והשב"כ עצרה יחידה מיוחדת של צה"ל שני חשודים במעשה: עבדאללה שחדה עבדאללה אבו קביטה בן ,21 ושבל עאטף שבלי קרעאן בן 19 - שניהם תושבי הכפר אל בירה.

בחקירתו טען עבדאללה כי תכנן לפרוץ לבית בפסגות כדי לגנוב נשק שהיה דרוש לו על רקע סכסוך אישי. הוא הגיע ביחד עם חברו, שבלי, ליישוב פסגות מספר ימים לפי האירוע, חתך את הגדר ונכנס לאזור הבית. לפתע הבחין ברכב הנוסע סמוך אליו - והחליט לשוב על עקבותיו.

ב-5 באוקטובר יצא עבדאללה שוב לכיוון פסגות, הפעם לבדו. מהחקירה עולה כי הוא חדר ליישוב דרך אותה פרצה בגדר ועלה לכיוון הבית הקיצוני ביישוב. הילדה, נעם גליק, בדיוק שבה לביתה ונתקלה בחשוד. הוא הופתע, דקר אותה בכתפה ונמלט חזרה לכיוון רמאללה. הילדה שנפצעה באורח קל עד בינוני פונתה לבית החולים שערי צדק.

נעם גליק. הפתיעה את הפורץ (שחר נגר)

"ב-5 באוקטובר חדר מחבל יחיד מאל-בירה לישוב פסגות ופגע בנעם גליק. מאז האירוע ביצעה חטיבת בנימין מעצרים ופעילויות נוספות שהובילו למעצרו של המפגע", ציין מח"ט בינימין אל"מ יוסי פינטו.

"המעצר התבצע ביום שלישי שעבר בלילה, ובמהלך החקירה המפגע הודה באשמה. הוא תיאר את פרטי האירוע כפי שהערכנו בתחקיר הראשוני", סיפר אל"מ פינטו. "כשמגיע מחבל, חודר לישוב בשעות ערב מוקדמות, פוגש בילדה בת 9 וכמעט הורג אותה, שאלת המניע היא לא רלוונטית".

"הצעקה של נעם הבריחה את הדוקר"

מפקד תחנת בנימין סנ"צ דודי חיון ביקר בבית המשפחה ועדכן את הוריה של נעם בדבר נסיבות האירוע, כפי שעלו מהחקירה, וכן בדבר מעצרם של שני החשודים. החקירה נמשכת ובסיומה יועבר התיק לפרקליטות הצבאית להגשת כתבי אישום.

ישראל גליק, אביה של נעם הודה לשב"כ, לצבא ולמשטרה על לכידת החשודים. "זה מוריד מהמתח בו חיינו מאז הפיגוע", אמר האב לחדשות 2 Online. "הבנו שהנוכחות של נעם והצעקה שלה זה מה שהבריח את הדוקר והציל אותה".

בעקבות ההודעה על מעצר החשוד קיימה המשפחה תפילה בכותל ולאחר מכן יצאה לחגוג את "סגירת המעגל". "אנחנו מרגישים עכשיו בטוחים יותר וסומכים על אנשי הביטחון", הוסיף האב. "זה אומנם לא נעים לחזור לבית שבו ניסו לרצוח אותך, אבל נמשיך להישאר באותו יישוב. אנחנו מקווים שהתשובה לטרור תהיה הבנייה".