אחרי הפיגוע בבת ים: הגדר עדיין פרוצה

בידיעה שפירסמו שב"כ וצה"ל על מעצר החשודים בהטמנת המטען באוטובוס בבת ים,נאמר שמניח המטען חצה את גדר הביטחון דרך פירצה ונכנס לשטח מדינת ישראל. אלא שכבר ב-19 באוגוסט 2013 נחשפה הפירצה בחדשות 2. כל הגורמים הרלוונטים הרגיעו אז וטענו שהעניין בשליטה. אלא שהמחבלים עברו בה מאז, והגדר - עדיין פרוצה

ביום שישי פורסמה הידיעה על מעצר חברי החוליה מבית לחם, החשודים בהנחת המטען באוטובוס של דן בבת ים לפני כשבועיים. כעת מתברר כי הפירצה ששימשה ככל הנראה את החשודים, נחשפה כבר לפני כארבעה חודשים בתכניתנו "שש" עם עודד בן עמי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעה שפרסמו השב"כ וצה"ל נאמר שמניח המטען נטל אותו מידי משלחיו בבית לחם, נסע לדרום הר חברון, ושם חצה את גדר הביטחון דרך פירצה ונכנס לשטח מדינת ישראל, נסע ליפו, ומשם לבת ים - והניח את המטען באוטובוס.

ב-19 באוגוסט 2013 שודר בחדשות 2 קטע וידאו שצילם אברהם לודוויג, ובו נראו הפירצה והמעבר החופשי של פלסטינים אל שטח ישראל וממנה. שאלנו אז על כך את דובר צה"ל, דובר משרד הביטחון ואת דובר המחוז הדרומי של המשטרה. כולם הרגיעו אותנו ומסרו שהעניין בטיפול מודיעיני ובשליטה.

חזרנו לגדר שבוע לאחר מכן והיא עדיין הייתה פרוצה, ותשובות הדוברים נותרו בעינן. חזרנו פעם נוספת בשמונה בספטמבר, הפירצה עדיין הייתה שם, והתגובות אותן תגובות: "הכל בשליטה, אין מקום לדאגה".

וכך גם ב-3 בנובמבר. הגדר הייתה פרוצה ואיש במערכת לא נשמע מודאג. אתמול (שבת) עבר אברהם לודוויג שוב ליד הפירצה ההיא וראה שם נוכחות של חיילים. היום הוא חזר לשם, והגדר - פרוצה כמו בעבר.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "תופעת השב"חים מוכרת ומטופלת. כוחות הביטחון פועלים במישור הגלוי והסמוי למניעת מעבר שוהים בלתי חוקיים. כנגד הנתפסים ננקטים אמצעי אכיפה".