ירי מעזה: רקטה נפלה בשטח פתוח

שמונה חודשים לאחר מבצע "צוק איתן" וזמן קצר לאחר צאת יום העצמאות - אזעקה נשמעה בשדרות ובעוטף עזה: בצה"ל זיהו איכון של שיגור ונפילה בשטח פתוח סמוך ליישוב בשער הנגב, ללא נזק או נפגעים

נבדקת האפשרות שמדובר בתקלה. ארכיון (דובר צה"ל)

כשברקע סיומן של חגיגות יום העצמאות, נשמעה הערב (חמישי) אזעקת "צבע אדום" בשדרות ובמספר יישובים בצפון עוטף עזה. צה"ל איכן מספר רקטות שנורו לעבר שטח ישראל - אחת מהן נחתה ככל הנראה סמוך ליישוב במועצה האזורית שער הנגב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בצבא מאשרים כי מדובר באזעקת אמת וכי זוהתה נפילה של רקטה אחת בשטח פתוח. חבלני משטרה סרקו את האזור בניסיון לאתר את שרידי הרקטה. מלבד שדרות, נשמעה האזעקה ביישובי שער הנגב סמוך לנתיבות ובמועצה האזורית מרחבים. לא דווח על נפגעים או על נזק.

בשיחה עם חדשות 2 Online סיפר תושב עוטף עזה כי מיד לאחר שנשמעה אזעקת "צבע אדום" נשמעו הדי פיצוץ. שי חג'ג', ראש המועצה האזורית מרחבים, אמר כי "אזעקה נשמעה בכמה מיישובי המועצה ונשמע פיצוץ. אין נפגעים בנפש או ברכוש. אנו נמצאים בקשר הדוק עם כוחות הביטחון. כרגע לא ידוע על מיקום הנפילה. אנו סומכים על צה"ל שידע להגיב על מנת לשמור על השקט בדרום ולא יאפשר ירי אקראי".

שרידי רקטה. ארכיון

גם תמיר עידאן, ראש המועצה האזורית שדות נגב, הגיב לירי הרקטות הערב. "במידה ויתברר כי אכן היתה נפילה בשטחי ישראל, אנו מצפים מהדרג המדיני להורות על תגובה חמורה ומשמעותית על ירי זה ועל כל נפילה שתתרחש בעתיד על מנת להעביר מסר ברור לצד הפלסטיני כי מדינת ישראל ותושביה לא יסבלו טפטופי ירי, כפי שהבטיחה הממשלה בסיום מבצע 'צוק איתן", הבהיר עידאן.

האזעקה שנשמעה הערב מגיעה לאחר שמונה חודשים בהם נשמר באופן יחסי השקט ביישובי עוטף עזה, מאז סיום מבצע "צוק איתן" בסוף חודש אוגוסט האחרון.