תיעוד: כך נראה הניסוי בטיל "חץ 3"

משרד הביטחון פרסם את תיעוד הניסוי בטיל, שאמור להוות חלק מרכזי ממערך ההגנה הרב שכבתית על ישראל. שר הביטחון וראש הממשלה בירכו על הניסוי המוצלח. נתניהו: "נמשיך בפיתוח אמצעי הגנה". כך זה נראה באוויר

ראש הממשלה ושר הביטחון בירכו ובתעשיות הביטחוניות שבעי רצון לאחר שהבוקר (ו') בשעה 08:00 בוצע ניסוי שני מוצלח בטיל "חץ 3" - שעתיד להוות חלק מרכזי ממערך ההגנה הרב שכבתית על ישראל. במשרד הביטחון פרסמו בצהריים את תיעוד הניסוי השני במספר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מיד לאחר ששוגר, הטיל ביצע את המסלול שהוגדר לו. הוא צבר גובה ומהירות, יצא מהאטמוספירה ושם נשאר רק הגוף המיירט שלו", אמר ראש מינהלת חומה במשרד הביטחון, יאיר רמתי. "הוא הפעיל את מנוע השלב השני, ביצע סדרה מורכבת של תמרונים וכעבור 10 דקות נפל אל מימי הים התיכון. הטיל שנוסה הבוקר, היה בתצורה הכמעט סופית שלו, ובמסגרת טיסה ארוכה יחסית שעשה - הוא גירד את קצה גבולות המעטפת".

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון בירך על הניסוי ואמר כי "פיתוח 'חץ 3' מהווה מימד נוסף ביכולות ההגנה האקטיבית המתקדמות שישראל מפתחת, וביחד עם יכולות התקפיות רבות עוצמה ומערכי מודיעין מתוחכמים, מערכת הביטחון וצה"ל ימשיכו להיות מוביל עולמי אשר בראש ובראשונה יגן על ביטחון מדינת ישראל ואזרחיה וירתיע את אלו המבקשים לפגוע בנו". ראש הממשלה בנימין נתניהו הצטרף לברכות  ואמר כי "נמשיך בפיתוח האמצעים להגנה על אזרחי ישראל".

"נמשיך בפיתוח האמצעים" (משרד הביטחון)

"פורץ דרך בביצועים ובטכנולוגיה"

מנכ"ל התעשייה האווירית, יוסי וויס התייחס לתוצאות הניסוי המוצלח ואמר כי "ההישג בפיתוח החץ, טיל היירוט המתקדם מסוגו בעולם, פורץ דרך בביצועים ובטכנולוגיה שלו". עוד הוסיף כי מדובר בניסוי שני מוצלח בתוך פחות משנה: "בפיתוח המערכת באה לידי ביטוי חדשנות, יצירתיות ומסירות אישית ראויה לציון של עובדי התעשייה האווירית ובראשם עובדי מפעל מל"מ".

מערכת חץ 3 אמורה להוות חלק מרכזי ממערך ההגנה הרב שכבתית על ישראל, שתכלול את סוללות "כיפת ברזל" שכבר בשימוש כיום, "שרביט קסמים" שבפיתוח, מערכת "חץ 2" שכבר בשימוש ואת "חץ 3".

על פי מערכת הביטחון, הצלחת הניסוי מהווה צעד חשוב ביכולת המבצעית של מדינת ישראל להגן על עצמה מאיומים. בעתיד צפויים ניסויים נוספים בטרם הצבת המערכת לשירות מבצעי.

הניסוי המוצלח הראשון בטיל התבצע לפני כשנה, ומשרד הביטחון פרסם סרטון מרהיב בו נראה הטיל בשיגורו ובמעופו. בניסוי נבחנו לראשונה היכולות והביצועים של המערכת החדשה שנחשבת לחדשנית ומהפכנית במשפחת המיירטים בעולם.