הבוקר: ניסוי מוצלח נוסף בטיל "חץ 3"

הצלחה נוספת לטיל המיירט "חץ 3". משרד הביטחון הודיע כי קיים הבוקר במרכז הארץ ניסוי מוצלח בטיל בשיתוף ארצות הברית. בניסוי הטיסה, השני במספר, נבחנו היכולות והביצועים של המערכת, שתהיה חלק מההגנה הרב שכבתית על שמי ישראל, בנוסף ל"כיפת ברזל" ו-"שרביט קסמים"

הניסוי הקודם ב"חץ 3" (דוברות משרד הבטחון)

מנהלת "חומה" במשרד הביטחון, והרשות האמריקנית להגנה מטילים השלימו הבוקר (ו') בהצלחה ניסוי טיסה שני של מיירט "חץ 3". הניסוי בוצע משדה ניסויים במרכז הארץ. בניסוי נבחנו היכולות והביצועים של מערכת "חץ 3" החדשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשרד הביטחון ציינו כי יכולות אלו יאפשרו למרכיבים הקיימים של מערכת הנשק "חץ", המבצעית כיום, להתמודד ביעילות רבה יותר עם איומים עתידיים על מדינת ישראל."מיירט 'חץ 3' שוגר בהצלחה וביצע את כל שלבי הטיסה באטמוספירה ובחלל, בהתאם לתוכנית וליעדי הניסוי שהוגדרו מראש", נמסר מהמשרד.

"מיד לאחר ששוגר, הטיל ביצע את המסלול שהוגדר לו. הוא צבר גובה ומהירות, יצא מהאטמוספירה ושם נשאר רק הגוף המיירט שלו", אמר הבוקר ראש מינהלת חומה במשרד הביטחון, יאיר רמתי. "הוא הפעיל את מנוע השלב השני, ביצע סדרה מורכבת של תמרונים וכעבור 10 דקות נפל אל מימי הים התיכון. הטיל שנוסה הבוקר, היה בתצורה הכמעט סופית שלו, ובמסגרת טיסה ארוכה יחסית שעשה - הוא גירד את קצה גבולות המעטפת".

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון בירך על הניסוי הבוקר ואמר כי "פיתוח 'חץ 3' מהווה מימד נוסף ביכולות ההגנה האקטיבית המתקדמות שישראל מפתחת, וביחד עם יכולות התקפיות רבות עוצמה ומערכי מודיעין מתוחכמים, מערכת הביטחון וצה"ל ימשיכו להיות מוביל עולמי אשר בראש ובראשונה יגן על ביטחון מדינת ישראל ואזרחיה וירתיע את אלו המבקשים לפגוע בנו".

מנכ"ל התעשייה האווירית, יוסי וויס התייחס לתוצאות הניסוי המוצלח ואמר כי "ההישג בפיתוח החץ, טיל היירוט המתקדם מסוגו בעולם, פורץ דרך בביצועים ובטכנולוגיה שלו". עוד הוסיף כי מדובר בניסוי שני מוצלח בתוך פחות משנה: "בפיתוח המערכת באה לידי ביטוי חדשנות, יצירתיות ומסירות אישית ראויה לציון של עובדי התעשייה האווירית ובראשם עובדי מפעל מל"מ".

מערכת חץ 3 אמורה להוות חלק מרכזי ממערך ההגנה הרב שכבתית על ישראל, שתכלול את סוללות "כיפת ברזל" שכבר בשימוש כיום, "שרביט קסמים" שבפיתוח, מערכת "חץ 2" שכבר בשימוש ואת "חץ 3".

הצלחת הניסוי מהווה צעד חשוב ביכולת המבצעית של מדינת ישראל להגן על עצמה מאיומים. בעתיד צפויים ניסויים נוספים בטרם הצבת המערכת לשירות מבצעי.

הניסוי המוצלח הראשון בטיל התבצע לפני כשנה, ומשרד הביטחון פרסם סרטון מרהיב בו נראה הטיל בשיגורו ובמעופו. בניסוי נבחנו לראשונה היכולות והביצועים של המערכת החדשה שנחשבת לחדשנית ומהפכנית במשפחת המיירטים בעולם.