דיווח: חיזבאללה הבריח טילי "יאחונט" נגד ספינות

העיתון "וול סטריט ג'ורנל" מדווח כי חיזבאללה הצליח להבריח מסוריה ללבנון טילי קרקע-ים מסוג "יאחונט" תוצרת רוסיה ארוכי טווח שפורקו - והורכבו מחדש. כמו כן, הארגון הצליח להשיג גם טילי קרקע-קרקע ארוכי טווח

טיל יאחונט. ארכיון (AP)

העיתון האמריקני "וול סטריט ג'ורנל" מדווח כי חיזבאללה הצליח להבריח טילים ארוכי טווח מבסיסים בסוריה לתוך שטח לבנון. בכיר אמריקני העריך כי 12 טילים נגד ספינות מסוג "יאחונט" שיוצרו ברוסיה הוברחו בשיטה דומה, כדי למנוע את תקיפתם מהאוויר על ידי ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם זאת, הבכיר ציין כי לחיזבאללה ככל הנראה עדיין חסרים חלקים כדי להפעיל את הטילים. על פי הדיווח, חיזבאללה השיג גם טילי סקאד D ארוכי טווח שהועברו בחלקים, ומסוגלים להגיע עמוק לתוך שטח ישראל, וגם טילי קרקע-קרקע קטנים יותר מסוג סקאד C, טילי פאג'ר, וגם ציוד נ"מ.

בחודש יולי האחרון הותקף באופן מסתורי מחסן טילי יאחונט בעיר לטקיה שבסוריה שעל פי מקורות אמריקניים יוחסה לישראל. המתחם ככל הנראה שימש את חיל הים הסורי, שם איחסן הצי את אמצעי הלחימה שלו, כמו למשל את טילי היאחונט.

טילים אלה הם טילי חוף ים שיכולים להגיע עד אסדות הגז של ישראל ואף לפגוע בספינות של חיל הים הישראלי, מכאן שאלו טילים שישראל בהחלט לא יכולה לאפשר להם לאיים עליה.