דיפלומט לשעבר: "ישראל חיסלה את רוב האחראים לפיגועים בארגנטינה"

כ-20 שנה לאחר שני פיגועי התופת בשגרירות ישראל בבואנוס איירס בירת ארגנטינה ובבניין הקהילה היהודית בעיר, ציין דיפלומט ישראלי כי רוב האחראים לפיגועים כבר חוסלו על ידי ישראל. השגריר לשעבר ציין כי "עשינו זאת בעצמנו ללא עזרה מארגנטינה, הם עדיין חייבים לנו תשובות"

הפיגוע בבניין הקהילה היהודית בארגנטינה (חדשות 2)

"ישראל חיסלה את רוב האחראים לפיגועים בארגנטינה בתחילת שנות ה-90" - כך חשף שגריר ישראל בארגנטינה לשעבר יצחק אבירן בראיון לסוכנות הידיעות היהודית AJN. "עשינו זאת בעצמנו, נשיאי ארגנטינה מנם ודה לרואה שבא אחריו לא עשו דבר בנידון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי הדיפלומט לשעבר, "עדיין לא קיבלנו תשובות מממשלת ארגנטינה לגבי מה שקרה, אנחנו יודעים מי הם האנשים שתכננו את הפיגוע עזה, והם עשו זאת פעם נוספת אחריו".

בחודש מרץ 1992 התפוצצה מכונית תופת בשגרירות ישראל בבירת ארגנטינה בואנוס איירס, וגרמה למותם של 29 בני אדם, ולפציעתם של כ-200. נזק כבד נגרם לבניין. שנתיים אחר כך, בקיץ 1994, שוב היכה הטרור בלב בירת ארגנטינה - 85 נהרגו בפיצוץ בבניין הקהילה היהודית.

ארגון חיזבאללה לקח אחריות לפיגועים ואמר כי הם בוצעו בתגובה לחיסול מנהיגו עבאס מוסאווי. ארגנטינה וישראל האשימו את אירן כעומדת מאחורי הפיגועים, טענה שהממשל בטהרן הכחיש.